Трудові відносини та воєнний стан: Рада внесла зміни до закону

Трудові відносини та воєнний стан: Рада внесла зміни до закону

Укрінформ
Верховна Рада України прийняла закон, яким передбачено порядок спрощеної процедури розірвання трудових відносин під час воєнного стану.

Як передає Укрінформ із посиланням на офіційний сайт Верховної Ради, відповідний закон № 7251 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин" прийнято і направлено на підпис Президенту.

За ухвалення законопроєкту в другому читанні та в цілому проголосували 262 депутати.

Читайте також: Рада підтримала законопроєкт про новацію в «Дії» - розгляд судового позову

Документ передбачає оптимізацію порядку взаємодії між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану та інших потенційних загроз, що перешкоджають безпосередньому контакту сторін трудових відносин.

Так, згідно з ухваленим законом, запроваджується додаткова підстава для звільнення співробітника: неможливість забезпечити умови праці, внаслідок того, що необхідні потужності чи майно знищено внаслідок бойових дій.

Крім цього, закон передбачає, що додатковою підставою для розірвання трудового договору є відсутність працівника на роботі та відсутність інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці.

Читайте також: Рада підтримала законопроєкт про новацію в «Дії» - розгляд судового позову

Відповідно до прийнятого документа трудові відносини також можуть бути розірвані у зв'язку зі смертю роботодавця чи співробітника, визнання його судом безвісти зниклим чи оголошення померлим.

Закон врегульовує і питання оплати додаткової відпустки окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності, а саме за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники. Також у зв’язку зі збільшенням категорій осіб, які мають право на використання зазначеної відпустки, документ передбачає зменшити її тривалість з 14 до 7 календарних днів.

Читайте також: Подоляк закликав журналістів пам'ятати про воєнний стан: Не робіть щедрий пас ворогу

Крім цього, ухвалений документ передбачає відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних з трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії. З цією метою заплановано розроблення окремого механізму.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, чим продовжила військову агресію, що триває з 2014 року. російські війська проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст та селищ. Вони розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-