Справа МН17: нідерландські прокурори відкидають версії захисту

Справа МН17: нідерландські прокурори відкидають версії захисту

Укрінформ
Альтернативні версії загибелі літака рейсу МН17, висунуті адвокатами одного з чотирьох обвинувачених, росіянина Олега Пулатова, не відповідають дійсності.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це під час чергового засідання суду в справі МН17, що проходить у комплексі “Схіпхол", заявили нідерландські прокурори.

Вони вкотре наголосили, що є достатньо доказів причетності обвинувачених до знищення літака рейсу МН17.

Що ж до розслідування російського концерну “Алмаз-Антей”, на думку прокурорів, воно не є експертним та незалежним - зокрема, не було надано інформації про методи дослідження. Тож немає потреби знову повертатися до питання альтернативних версій катастрофи.

Прокурори також наголосили, що мають надійних свідків. І тим самим відкинули висновки юридичного психолога, який був залучений захистом Пулатова. Його адвокати наполягали, буцімто свідок M58, який стверджує, що бачив запуск ракети з російського "Бука", не керувався власними знаннями та спогадами.

Читайте також: Нідерландські прокурори у справі МН17 наголосили в суді на беззаперечних доказах

“Є достатньо доказів, що МН17 збив російський “Бук”, - сказала прокурор Біргіт ван Руссель.

Як повідомляв Укрінформ, рішення у справі МН17 можуть ухвалити 17 листопада або 15 грудня 2022 року. Суд не може наразі назвати конкретної дати і не знає, скільки часу буде потрібно на ухвалення вироку.

13-й блок судових засідань проходитиме з 16-го до 18 травня та з 8-го до 10 червня.

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

Читайте також: Справа МН17: у Нідерландах розпочинається засідання суду щодо компенсацій

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це ексофіцер фсб, колишній "міністр оборони" так званої "днр" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на той час полковник гру генштабу збройних сил рф, глава "гру ДНР" Сергій Дубинський, підполковник гру Олег Пулатов (усі - громадяни рф), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці "днр".

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-