Процес декомунізації потребує продовження, але має відбуватися цивілізовано

Процес декомунізації потребує продовження, але має відбуватися цивілізовано

Укрінформ
МКІП виступає за відмежування українського культурного простору від імперської росії і продовження декомунізації, проте відбуватися цей процес має відповідно до законодавства.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві Міністерства культури та інформаційної політики, оприлюдненій на сайті відомства.

«Протягом століть російський імперський режим намагався нав’язати міф про вторинність української культури та її зв’язок з російською культурою. Насправді українська культура самобутня та унікальна. Саме тому міністерство виступає за відмежування українського культурного простору від маркерів імперської спадщини. Декомунізація, яка набула загальнодержавного рівня після Революції гідності, потребує продовження», - заявили в міністерстві.

Водночас у МКІП наголосили, що хоч місцеві органи влади мають законне право приймати рішення про демонтаж пам’ятників, перейменування назв площ чи вулиць, які називаються іменами російських діячів, проте процес відмови від російського імперського минулого має відбуватися цивілізовано, з дотриманням українського та міжнародного законодавства.

Зокрема, якщо пам’ятник (монумент) має статус пам’ятки місцевого або національного значення, чинним законодавством передбачена відповідна процедура отримання дозволу на його переміщення, а також процедура виключення його з реєстру за певних умов.

Читайте також: Кличко підтримав перейменування станцій столичної підземки з «недружніми» назвами

Також у МКІП зазначили, що незалежно від того, чи має пам’ятник статус пам’ятки або щойно виявленого об’єкта культурної спадщини, дотримання такої послідовності дій є важливим через те, що окремі пам’ятки можуть являти собою історичну або іншу цінність з наукової точки зору. А відтак вони можуть бути збережені як музейні експонати. Тому до демонтажу необхідно долучати відповідних фахівців.

Крім того, у МКІП зауважили, що слід окремо розглядати питання поховань під монументами та братських могил. Відповідні винятки передбачені, зокрема, і законом про декомунізацію. Тож у кожному випадку необхідно виробляти рішення з урахуванням локальних аспектів – від перепоховання до зміни візуалізації або закладеного змісту.

Читайте також: В Одесі демонтували вказівники на російські міста

Як повідомляв Укрінформ, станом на 13 квітня МКІП зафіксувало 189 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини.

24 лютого російський президент володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-