Мобільні оператори ЄС та України спростять зв'язок із близькими для біженців

Мобільні оператори ЄС та України спростять зв'язок із близькими для біженців

Укрінформ
Ключові мобільні оператори країн Євросоюзу та України погодили спільні заходи для допомоги українським біженцям, що рятуються на території ЄС від путінської війни, та для забезпечення для них можливості підтримувати постійний зв'язок із близькими людьми та родинами, що залишилися в Україні.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської комісії.

«Під час віртуальної зустрічі, що відбулася сьогодні, телекомунікаційні оператори ЄС та України підписали спільну заяву з координації зусиль для забезпечення та стабілізації доступного або безоплатного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС і Україною», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, така згода була досягнута за сприяння Єврокомісії та Європейського парламенту. Нині ця ініціатива об’єднала 27 ключових телекомунікаційних операторів в країнах Євросоюзу та в Україні, та є відкритою для приєднання більшої кількості операторів.

Єврокомісія нагадує, що агресивна війна росії проти України вже призвела до того, що Україну вимушено залишили більше 4,2 млн людей, які знайшли притулок на території сусідніх країн, зокрема Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії, а також в інших державах Європейського Союзу.

Читайте також: У Нідерландах зареєстрували майже 27 тисяч біженців з України

«В умовах надзвичайної ситуації багато телекомунікаційних операторів продемонстрували виключну солідарність з людьми, що виїхали з України. Сьогодні вони зробили ще один важливий крок. Ми вітаємо спільну заяву європейських та українських операторів, яка спрощує для тих, хто страждає від кремлівської війни, зв'язок із близькими. Ця ініціатива відкриває шлях для добровільного застосування таких заходів якомога ширше по усій Європі. Це означає, що люди, які були переміщені до Європи, зможуть телефонувати додому, а ті, хто залишаються в Україні, будуть дзвонити рідним за кордон за прийнятними умовами», – зазначив з цього приводу єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Зокрема, 24 телекомунікаційні оператори погодилися взаємно й добровільно знизити оптові збори на роумінг та інші супутні витрати, що пов’язані із міжнародними дзвінками в Україну. З українського боку цю ініціативу підтримали три найбільші оператори – Київстар, Лайфсел та Водафон-Україна.

Від початку кризи та після початку прибуття біженців з України на територію ЄС європейські оператори безоплатно поширили серед них мільйони телефонних сім-карт та забезпечили безоплатні дзвінки в Україну. Деякі з європейських операторів надали також можливість безоплатного роумінгу та створили вузли вільного WiFi у прикордонних районах та у місцях притулку біженців.

Читайте також: Книжки для дітей-біженців: Інститут книги запустив кампанію зі збору коштів

Паралельно, країни-члени можуть скористатися коштами Європейського соціального фонду та Європейського фонду регіонального розвитку для забезпечення базових потреб українських біженців у засобах комунікації, що може полегшити навантаження на приватні компанії, що пов’язані з цією добровільною ініціативою.

24 лютого 2022 року росія неспровоковано напала на Україну, почала масовані бомбардування мирних міст та селищ, російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово окупованих територіях.

З початку військової агресії росії проти України, рятуючись від путінських бомб, до країн ЄС виїхали більше ніж 4 млн українських біженців, переважно – жінок та дітей.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-