Більшість членів ВРП можуть скласти повноваження через перевірку Етичної ради

Більшість членів ВРП можуть скласти повноваження через перевірку Етичної ради

Укрінформ
Члени Вищої ради правосуддя вважають неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою, і заявили, що це спонукає достроково скласти повноваження більшість членів ВРП.

Як передає Укрінформ, про це інформують у ВРП.

Зазначається, що 9 лютого 2022 року Етична рада ініціювала оцінювання одночасно 14 чинних членів Вищої ради правосуддя.

«У той же час оцінювання кандидатів на вакантні посади Етичною радою не розпочато, раніше призначені дати співбесід з кандидатами Етична рада змінила, визначивши новий графік таким чином, щоб спочатку оцінити діючих членів ВРП. Такий підхід не відповідає вимогам Закону України від 14 липня 2021 року № 1635-IX, пунктом 4 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" якого передбачено, що порядок та черговість оцінювання відповідності діючих членів та кандидатів у члени Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності визначаються Етичною радою з урахуванням можливості здійснення повноважень Вищою радою правосуддя відповідно до Конституції України», – ідеться у повідомленні.

Також у ВРП зауважують, що можливість здійснення повноважень Радою відповідно до Конституції України зумовлена наявністю у її складі щонайменше п’ятнадцяти обраних (призначених) членів ВРП, серед яких більшість становлять судді.

«На сьогодні правомочність ВРП на межі. У її складі працюють 15 членів Ради, тоді як 6 вакантних посад не заповнені», – інформують у ВРП.

Також наголошується, що ВРП «публічно та послідовно дотримувалась позиції про те, що окремі зміни, які запроваджені законом № 1635-IX, здійснено у спосіб, який не може вважатися прийнятним насамперед через його невідповідність Основному закону та усталеним міжнародним стандартам у сфері правосуддя, зокрема у питаннях формування Етичної ради, її повноважень та визначення порядку ухвалення рішень».

«За таких обставин члени Вищої ради правосуддя, які ухвалювали вищезгадані акти, вважають для себе неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою. Враховуючи, що Етичною радою такі процедури, попри критичну межу повноважності ВРП та всупереч імперативним вимогам закону, розпочато першочергово з усіх діючих членів ВРП одночасно, це спонукає достроково скласти повноваження більшістю членів ВРП. Вважаємо, що такий підхід з боку Етичної ради не має легітимної мети, позаяк має наслідком порушення принципу інституційної безперервності Вищої ради правосуддя», – ідеться повідомленні.

Читайте також: Вища рада правосуддя торік звільнила 201 суддю

Як повідомлялося, 26 січня 2022 року припинилися повноваження Олексія Маловацького та Павла Гречківського як членів Вищої ради правосуддя, які звільнилися за власним бажанням. Таким чином, із 27 січня Вища рада правосуддя продовжила роботу в кількості 15 членів.

Читайте також: Конкурсна комісія з добору до ВККС планує завершити роботу до літа

Станом на початок листопада 2021 року в Україні сформували склад Етичної ради — це ключовий орган для реалізації судової реформи. До нього увійшли українські судді та юристи із західних країн. Тепер упродовж пів року новий орган перевірить членів Вищої ради правосуддя. Перевірка не торкнеться голови Верховного Суду.

Фото: ВРП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-