У Міносвіти нагадали перелік предметів ЗНО, необхідних для вступу до вишів

У Міносвіти нагадали перелік предметів ЗНО, необхідних для вступу до вишів

Укрінформ
У Міністерстві освіти і науки нагадали перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, результати з яких необхідні для вступу до університетів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.

“Майбутнім вступникам, окрім підготовки до ЗНО, важливо обрати оптимальний перелік предметів для того, щоб мати широкі можливості для вступу до закладів вищої освіти. Конкурсні предмети, результати з яких потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність, наведено у додатку 4 до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році”, - ідеться у повідомленні.

У МОН зазначили, що першим предметом для кожної зі спеціальностей є українська мова і література або українська мова. Успішно склавши ЗНО з української мови і літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку омріяну спеціальність, адже отримають не тільки результати тестування з обраного навчального предмета, але й додатково – результат ЗНО з української мови. Однак важливо, що результат ЗНО з української мови не можна буде використати замість результату з української мови і літератури.

Читайте також: На пробне ЗНО зареєструвалися понад 155 тисяч учасників

“Для осіб, що вступатимуть на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), другий і третій конкурсні предмети різняться залежно від спеціальності. Інформацію про те, якими саме будуть ці предмети, наведено у Додатку 4”, - зауважили у МОН.

Крім того, вступникам, які бажають здобути ступінь молодшого бакалавра, потрібні результати з двох конкурсних предметів. Першим предметом є українська мова або українська мова і література. Другий предмет ЗНО пропонується на вибір вступника з переліку других і третіх предметів, зазначених у таблиці Додатка 4. Для мистецьких спеціальностей другим предметом є творчий конкурс, який складається у закладі освіти.

“Для тих, хто вступатиме на основі молодшого спеціаліста або фахового молодшого бакалавра чи молодшого бакалавра, необхідно буде отримати результати ЗНО з двох предметів, а також скласти фахове випробування у закладі освіти. Першим предметом, як у двох попередніх випадках, є українська мова або українська мова і література. Другим конкурсним предметом для таких вступників за вибором закладу освіти у разі участі у конкурсі на бюджетні місця буде математика або історія України, а для вступників на контракт заклади можуть запропонувати власний перелік предметів на вибір вступника”, - ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Чернівцях учні початкових класів повертаються за парти

У МОН нагадали, що вступники можуть використовувати результати ЗНО 2019-2022 років.

Детальна інформація щодо складання ЗНО оприлюднена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі “Підготовка. ЗНО-2022”. Для тренування доречно використовувати тести минулих років, розміщені в розділі “Підготовка. Тести минулих років” та ознайомитися з Путівником учасника ЗНО.

Як повідомляв Укрінформ, для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалися 155 тис. 735 осіб, які замовили 232 тис. 625 тестів. Реєстрація на пробне ЗНО тривала з 5 по 22 січня 2022 року. Воно відбудеться 19 березня з української мови, української мови і літератури, 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-