Медіа мають зберігати баланс і не нагнітати ситуацію щодо агресії РФ - експерт

Медіа мають зберігати баланс і не нагнітати ситуацію щодо агресії РФ - експерт

Укрінформ
Українським медіа слід зберігати баланс та виважено подавати інформацію стосовно ситуації, пов'язаної з агресією Російської Федерації проти України.

Таку думку голова Громадської організації «Детектор медіа» Наталія Лігачова висловила під час онлайн дискусії «Незалежна медійна рада: робота з порушеннями медійного законодавства, взаємодія з Комісією з журналістської етики та подальші кроки», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Медіа все ж таки мають зберігати баланс і розуміти, що дуже багато людей можуть сприймати дуже легковажно все, що відбувається, і нічого не робити, але велика кількість людей може занадто емоційно це сприймати. І це може впливати не тільки на їхній стан, а й на їхні дії», - сказала Лігачова.

На її думку, обговорення у ЗМІ ймовірного масштабного вторгнення російських військ в Україну особливо може впливати на тих українців, у яких є діти. Адже переживання про їхню долю посилює тривогу.

Читайте також: Незалежна медійна рада проведе у регіонах тренінги про роботу в умовах ескалації конфлікту

Голова Незалежної медійної ради Антоніна Черевко висловила переконання, що журналістам варто висвітлювати цю тему так, аби тривога була скерована у правильне русло, допомагала вижити, а не просто призвела до паніки. «Тут треба обирати між «трохи нервів сьогодні» та «вижити завтра». Або ж навпаки - сьогодні весело, а завтра за відсутності елементарної організації можна потрапити у погану ситуацію. Мені здається, нам треба це обговорювати та сфокусуватися на конструктивній тривозі, тому що її відсутність - це не є здоровим», - розповіла вона.

Як повідомлялося, останнім часом у ЗМІ деяких країн активно обговорюється ймовірність повномасштабної військової операції Росії проти України. У Сполучених Штатах бачать усі ознаки, що Путін збирається застосувати військову силу проти України в середині лютого.

Читайте також: Як споживати інформацію при активній фазі гібридної війни з Росією?

19 січня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що для планування повномасштабної наземної операції Росії знадобиться мільйон військових, а нині на кордоні з Україною їх приблизно 127 тисяч. Тож Данілов вважає нинішню ситуацію «не критичною».

В одному з останніх відеозвернень Президент Володимир Зеленський закликав українців зберігати спокій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-