До 2,5 мільйона українців мають одночасно ще і російське громадянство – експерт

До 2,5 мільйона українців мають одночасно ще і російське громадянство – експерт

Укрінформ
Від 350 тисяч до 2,5 мільйонів українців мають одночасно російське та українське громадянство.

Про це сказала завідувач відділу державної та громадської безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Оксана Маркєєва на круглому столі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Російське громадянство поряд з українським мають, за деякими оцінками, від 350 тис. до 2,5 млн українців. Більшість з них проживає у Криму та на Донбасі. Громадянство РФ є дестабілізуючим фактором і перманентною загрозою, оскільки РФ застосовує апробовану тактику захисту власних громадян як привід для військової агресії. Також становить загрозу зростання видачі угорських і румунських паспортів в Закарпатській та Чернівецькій областях. Кількість українців, котрі набули угорського громадянства, сягає 130 тис. осіб, а румунського до 100 тис.", - сказала Маркєєва.

За її словами, Угорщина масово надає свої паспорти жителям Закарпаття з метою забезпечення особливого статусу угорців, які проживають в Україні. Вона зазначила, що це збільшує електорат для угорських політиків і дає можливість впливати та тиснути на Україну через зростання угорської діаспори.

Читайте також: У Польщі торік близько шести тисяч немовлят отримали українське громадянство

"За неофіційними даними від 5 до 10% громадян України мають одночасно іноземне громадянство, а близько 5 млн осіб працюють за кордоном і мають перспективу отримання громадянства. Тому не можна ігнорувати цю тенденцію до збільшення випадків множинного громадянства в Україні. І тут не можна однозначно контролювати цей процес виключно шляхом заборон", - додала Маркєєва.

Як повідомлялося, Верховна Рада може розглянути президентський законопроєкт про множинне громадянство на початку сьомої сесії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-