Нацрада може отримати повноваження регулювання інтернет-ЗМІ  — депутатка

Нацрада може отримати повноваження регулювання інтернет-ЗМІ — депутатка

Укрінформ
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення може отримати повноваження регулювання інтернет-ЗМІ в разі ухвалення законопроєкту "Про медіа".

Про це заступник голови парламентської фракції "Слуга народу", заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформполітики, народний депутат Євгенія Кравчук розповіла в інтерв‘ю Укрінформу.

Так, за її словами, є лише два дискусійних питання, які призупинили ухвалення проєкту закону. Зокрема, йдеться про регулювання інтернет-ЗМІ. "Зараз усі з телебачення переходять на інтернет-платформи чи платформи спільного доступу, а це ніяк не регулюється. Дуже багато ОТТ-платформ російські. Вони заходять на український ринок. Ми тут розповідаємо про квоти, а вони там "шарашать" російські серіали, і люди можуть купувати їх навіть за акційними цінами. Це оновлення обов’язково відбудеться", – зауважила Кравчук.

Вона уточнила, що в разі ухвалення законопроєкту відповідним регулювання займатиметься Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. "Ми хочемо, щоб регулятор був один, бо типи порушень однакові і для телевізійних каналів, і для інтернету, але рівні відповідальності і ризиків різні", – наголосила парламентарій.

Депутат пояснила, що реєстрація інтернет-ресурсу буде не обов‘язковою, а добровільною. Однак Кравчук підкреслила, що представник зареєстрованого ресурсу вважатиметься журналістом, а його діяльність захищатиметься відповідними законами.

Читайте також: «Детектор медіа» презентував інструмент для оцінки якості українських теленовин

Другим дискусійним питанням політик назвала заяви великих телевізійних холдингів про ймовірне перевищення повноважень регулятора. "Вони вважають, що буде якийсь терор, цензура. Насправді, якщо розглядати більш детально ці норми, багато з них уже є в законодавстві, але потребують удосконалення", – додала вона.

Кравчук поінформувала, що консультації щодо законопроєкту відбуваються постійно, але не змогла спрогнозувати, коли документ може бути ухвалено. За її словами, цей законопроєкт є одним "із найскладніших для того, щоб проголосувати його навіть за це скликання".

Читайте також: Закон про медіа встановить рівні правила для всіх ЗМІ – Ткаченко

Як повідомлялося, у липні 2020 року в парламенті зареєстрували доопрацьований законопроєкт про медіа. Однак через хвилю критики та відсутність цілковитої підтримки його не виносили на голосування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-