КС сьогодні продовжить розгляд справи про конституційність земельного закону

КС сьогодні продовжить розгляд справи про конституційність земельного закону

Укрінформ
Конституційний суд 25 січня продовжить розгляд справи щодо конституційності закону про відкриття ринку землі.

Як передає Укрінформ, відповідна інформація оприлюднена на сайті суду.

“Суд у формі усного провадження розгляне справу щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» та окремих положень Земельного кодексу України”, - йдеться у повідомленні.

Розгляд справи призначено на 10 годину, інформують у КС.

Читайте також: В Україні зареєстрували 82 819 земельних угод

Ініціатори конституційного подання стверджують, що ухвалення парламентом закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” відбулося з порушенням, а його положення суперечать приписам Конституції.

Вони заявляють, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Суддями-доповідачами у цій справі виступають Ігор Сліденко і Олександр Литвинов.

Читайте також: В Україні запрацював удосконалений сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості

Як повідомляв Укрінформ, 29 вересня 2020 року Велика палата КС розпочала розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні. Тоді розгляд справи відклали через відсутність на засіданні представника Президента у КС Федора Веніславського.

Наступне засідання у цій справі відбулося 3 червня 2021 року, яке теж відклали до розгляду клопотання щодо можливої участі у засіданні Олександра Тупицького і Олександра Касмініна, яких Президент звільнив своїм Указом з посад суддів КСУ і які оскаржили це рішення у Верховному Суді.

31 березня 2020 року Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон про ринок землі.

Читайте також: Мінагрополітики запустило Інтерактивний звіт про ринок землі в режимі реального часу

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

У законі йдеться, що власниками земель сільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України, українські юридичні особи з кінцевими бенефіціарними власниками лише з числа громадян України, територіальні громади, а також держава.

4 травня 2020 року до КС надійшло подання 48 народних депутатів щодо конституційності закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" та окремих положень Земельного кодексу.

15 травня до КС надійшло ще одне подання - 53 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення".

У КС обидва "земельні" подання об'єднали в одне провадження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-