В Україні запрацював удосконалений сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості

В Україні запрацював удосконалений сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості

Укрінформ
Фонд держмайна України, у співпраці з Мінагрополітики та Держгеокадастром, доопрацювали функціонал сервісу автоматичної оцінки вартості нерухомості.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що у роботі сервісу покращилася якість розрахунків оціночної вартості земельних ділянок та нерухомості в тих локаціях, де були відсутні аналоги для її розрахунку. Раніше ключова проблема полягала в тому, що оціночна вартість деяких земельних ділянок розраховувалася некоректно.

Це створювало незручності для учасників ринку землі, адже, виходячи з показника оціночною вартості, вираховується податок при купівлі-продажу земельної ділянки. Крім того, вартість її продажу не може бути нижчою від її оціночної вартості.

«Сервіс автоматичної оцінки – дуже зручний інструмент, який може істотно спростити і здешевити укладення угоди для сторін. Але через недостатню кількість угод для порівняння та некоректне внесення до бази інформації про деякі угоди в роботі сервісу траплялися випадки некоректного обчислення оціночної вартості. Ситуація ускладнюється тим, що середні ціни можуть спотворюватися окремими угодами, де сільськогосподарські землі купуються за цінами для несільськогосподарських земель, із прицілом на їх використання для інших потреб», – розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Читайте також: Автоматична оцінка майна: як працює та де криються підводні камені

За словами заступниці голови Фонду держмайна Юлії Бєлової, сервіс автоматичної оцінки постійно наповнюється даними з реальних угод на ринку та покращується фахівцями Фонду для створення ефективного й безкоштовного інструмента визначення вартості нерухомості. Вона також додала, що у сервісі змінився на краще алгоритми розрахунку оціночної вартості як земельних ділянок, так і деяких типів житлової нерухомості, зокрема гуртожитків.

Як повідомлялося, 29 червня 2021 року Фонд державного майна України запустив сервіс автоматичної оцінки об’єктів нерухомості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-