Глава ПЦУ у зверненні до українців: У єдності наша сила

Глава ПЦУ у зверненні до українців: У єдності наша сила

Укрінформ
Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до українського народу із закликом об'єднатися перед обличчям зовнішньої загрози з боку Російської Федерації.

Як передає Укрінформ, про це прессекретар Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря повідомив у Фейсбуці.

"Дорогі брати і сестри! Скупчення російських військ біля кордонів нашої держави, поширення інформації про плани агресора розпочати вторгнення, інші ворожі заяви та дії очільників Росії вимагають нашої відповіді", - ідеться у зверненні Епіфанія.

Митрополит Київський і всієї України наголосив, що "вторгнення Російської Федерації в Україну вже відбулося, воно розпочалося ще взимку 2014 року з нападу "зелених чоловічків" у Криму".

Так, "офіційно не оголошена Кремлем, але цілком реальна війна Росії проти України" триває вісім років.

Як відзначив Епіфаній, наслідками цієї війни є окупація Криму та частини Донбасу, щоденні обстріли російськими військами української території, постійні гібридні атаки з боку Росії в економічній, дипломатичній, інформаційній, релігійній та інших сферах.

"Мета цієї агресії відома й зрозуміла: перетворити всю нашу країну або хоча би її більшу частину на окуповану територію, керовану від імені Кремля зрадниками, терористами і кримінальниками. Перетворити Україну на ту прірву, на яку Росія перетворила Крим, Донецьк та Луганськ. За наш рахунок спробувати відновити зогнилого і мертвого радянського монстра, тюрму народів, імперію зла, примусити вільні народи Європи упокоритися перед бажаннями нинішніх володарів Кремля", - підкреслив він.

Читайте також: У Предстоятеля ПЦУ Епіфанія виявили коронавірус

За словами предстоятеля ПЦУ, уже фактом історії є те, що Україна в значно гірших умовах, які склалися для неї у 2014-2015 роках, дала відсіч зазіханням агресора, "який і тоді мав намір створити на українських землях "Новоросію" від Харкова до Одеси".

"Тим більше зараз, маючи оновлене й боєздатне військо, маючи непохитну підтримку союзників серед демократичних країн всього світу, ми здатні успішно протистояти нападнику та зруйнувати його плани. Ми щиро вдячні Америці, країнам Європи та всім нашим союзникам у світі за підтримку, дипломатичну, економічну та військову допомогу", - наголосив Епіфаній.

Митрополит зауважив, що "уроки минулого яскраво свідчать – умиротворення агресора, спроба зрозуміти його, врахувати його забаганки ведуть не до миру, а до зростання апетитів та розширення агресії".

"Так було напередодні Другої Світової війни. За помилки того часу народи заплатили страшну ціну. Сподіваємося, що ці гіркі уроки вивчені, а висновки з них – зроблені", - відзначив він.

Епіфаній підкреслив, що для українського народу слова національного гімну "душу й тіло ми положим за нашу свободу" – не пустий звук, а глибоке переконання, стверджене століттями боротьби за власну незалежну соборну державу.

"За понад триста п’ятдесят років під московською владою ми достатньо натерпілися від імперського і радянського рабства. Закріпачення українців та знищення козацтва, викорінення національної свідомості, хвилі репресій та голодомори, включно з жахливим злочином геноциду 1932-33 років, духовна окупація через анексію Української Церкви – про все це ми добре пам’ятаємо і не допустимо повторення минулого", - наголосив предстоятель ПЦУ.

Читайте також: Представники релігійних конфесій у День Соборності закликали українців молитися за єдність та мир

Епіфаній зауважив, що український народ, не бажає чужого, а лише захищає своє: батьківську землю, власний дім, родину та ближніх.

"Тому правда на нашому боці. А там, де правда, там – Божа допомога й перемога. Ворог хоче залякати нас, розсварити, змусити українців власними руками зруйнувати свій дім, як це не раз було вже в нашому минулому. Розуміючи це ми повинні зберігати розсудливість, не піддаватися на провокації, відкласти внутрішні другорядні суперечки перед обличчям зовнішньої загрози. В єдності – наша сила", - підкреслив він.

Митрополит Київський і всієї України додав, що агресор нападає тоді, коли має сподівання на досягнення своєї мети. Тож спільним завданням українців, за його словами, є "показати російським правителям: подолати Україну неможливо, ми будемо боротися й захищати себе та рідну землю до перемоги".

"Дорогі брати і сестри, український народе! Протягом трьох десятиліть від часу відновлення нашої державної незалежності ми з вами не раз опинялися перед обличчям викликів, які здавалися неймовірними. Однак кожного разу ми долали їх, з Божою допомогою та об’єднавши зусилля у боротьбі за правду, гідність і волю. Так маємо чинити й тепер – і з допомогою Всевишнього досягнемо перемоги і справедливого миру", - відзначив Епіфаній.

Предстоятель ПЦУ зауважив, що від початку російської агресії в українських храмах неперервно звучить молитва про визволення від нашестя чужинців, про Божу опіку над захисниками України на фронті, за полегшення долі та звільнення полонених і заручників.

"Благословляю найближчого недільного дня, 30 січня, у всіх храмах Православної церкви України піднести додатково особливі молитви за нашу Батьківщину. Закликаю на український народ, на наше військо і державу Господнє благословення", - завершив він.

Як повідомляв Укрінформ, супутникові знімки Maxar Technologies показують, що Росія зібрала близько 100 тисяч військових біля кордонів України, нарощування, яке за словами Заходу, є підготовкою до війни, з метою запобігти приєднанню України до НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-