Більш як половина українців підтримують ідею дострокових виборів до Ради

Більш як половина українців підтримують ідею дострокових виборів до Ради

Опитування
Укрінформ
Чимало українців - 53,6% опитаних - підтримують ідею проведення дострокових парламентських виборів.

Про це свідчать результати проведеного 20-21 січня 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) всеукраїнського опитування громадської думки «Суспільно-політичні настрої населення України: вибори Президента України та Верховної Ради України за результатами телефонного опитування» повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт КМІС.

«Проведення дострокових парламентських виборів підтримують 53,6% респондентів, не підтримують – 38,9%. Водночас вважають, що потрібно провести дострокові президентські вибори – 47,2%. Стільки ж респондентів (46,5%) не підтримують проведення дострокових президентських виборів», - зазначили у КМІС.

Якби вибори відбулися найближчим часом, відносно найвищу підтримку мала б партія «Європейська солідарність», за яку проголосували би 16% серед усіх респондентів і 18,9% серед тих, хто визначився з вибором. Далі йшли б три партії, чия підтримка відрізняється в межах похибки, тобто вони формально «ділять» друге місце: «Слуга народу» (11,6% серед усіх респондентів і 13,7% серед тих, хто визначився з вибором), «Батьківщина» (11,3% і 13,7%) та «ОПЗЖ» (9,8% і 11,6%). Також набрали б понад 5% прохідного бар’єру такі партії, як «Розумна політика» (6,4% і 7,6%), «Сила і честь» (6,3% і 7,4%), «Наші» (4,6% і 5,5%).

Читайте також: Якби вибори були зараз: кого українці обрали б президентом

Мали би трохи нижче прохідного бар’єру «Українська стратегія Гройсмана», Радикальна партія, «УДАР» . У інших партій – нижча підтримка.

«Порівняно з груднем 2021 року статистично значущо зросла підтримка партії «Європейська солідарність» (з 15,4% до 18,9% серед тих, хто визначився з вибором). Водночас, за цей період знизилася підтримка партії «Слуга народу» (з 17,4% до 13,7%). Підтримка інших партій статистично значущо не змінилася», - додали у КМІС.

Учасники опитування серед чотирьох парламентських партій найбільше опозицією до влади назвали «ЄС» (32,3%). Далі йдуть «ОПЗЖ» (19,1%) і «Батьківщина» (15,2%). Партію «Голос» назвали 2,7%.

Читайте також: КРЦ запросив приєднатися до міжнародної місії зі спостереженням за виборами в Україні

Усього опитали 1 205 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-