За «мінуваннями» по всій Україні стоїть Росія – СБУ

За «мінуваннями» по всій Україні стоїть Росія – СБУ

Укрінформ
Російська Федерація використовує псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури для розхитування ситуації та посилення тиску на Україну.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.

«Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури як один із елементів гібридної війни для посилення тиску на Україну. Якщо упродовж всього 2021 року СБУ зафіксувала понад 1100 завідомо неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року їх надійшло вже більше ніж 300. Наразі жодне з них після ретельних перевірок не підтвердилось», - наголошується в повідомленні.

Як зазначається, Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією та представниками інших правоохоронних відомств активно протидіє таким проявам: з початку 2021 року встановлено 313 осіб, які здійснили псевдомінування.

«Мета спецслужб країни-агресора очевидна – створити умови додаткового тиску на Україну, посіяти тривогу та паніку в суспільстві. На жаль, такі інформаційно-психологічні спеціальні операції – реалії сучасних гібридних воєн, і ми маємо чітко це усвідомлювати», - йдеться в повідомленні.

За попередньою інформацією, до поширення хвилі псевдомінувань залучають громадян України, які діють з хуліганських мотивів чи заради розваги, не усвідомлюючи до кінця усі можливі наслідки.

Читайте також: У Черкасах та Миколаєві школи пішли на «дистанційку» через постійні «мінування»

Зловмисники намагаються надсилати повідомлення з використанням програмного забезпечення, яке, на їх думку, забезпечує їм анонімність. Разом з цим, вжитими заходами встановлено, що більшість повідомлень надіслані користувачами інтернету, які перебувають на території суміжних пострадянських країн або на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Оперативне відслідковування каналів надходження неправдивої інформації відбувається в рамках проєктів міжнародної допомоги разом з іноземними партнерами в тому числі.

СБУ вкотре нагадала, що «анонімні терористи» будуть встановлені та притягнуті до кримінальної відповідальності за такими статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) карається позбавленням волі від 2 до 6 років, а за повторний такий дзвінок може бути засуджено на термін від 4 до 8 років; ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) у разі загрози вчинення вибухів та інших дій, які будуть створювати небезпеку для життя та здоров’я людей або настання інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна, за повторний такий прояв – від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

В пресслужбі окремо звернулись до представників ЗМІ з проханням приділяти особливу увагу перевірці інформації про мінування, аби такі публікації не грали на руку ворожим спецслужбам.

Читайте також: В Україні з початку року зафіксували близько 200 фейкових повідомлень про підготовку теракту

Як повідомляв Укрінформ, у столиці правоохоронці проводять перевірку повідомлення про замінування шкіл, яке надійшло зранку у п'ятницю, 21 січня. Крім того, 20 січня у Києві правоохоронці перевіряли повідомлення про замінування Офісу Президента, жодних небезпечних предметів не виявили.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-