Посадовця Офісу генпрокурора спіймали на хабарництві - САП

Посадовця Офісу генпрокурора спіймали на хабарництві - САП

Укрінформ
Заступника начальника одного з відділів Офісу генерального прокурора викрили у підбурюванні до надання 150 тисяч доларів хабаря.

Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє в Телеграмі.

"13 січня за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора детективами Національного антикорупційного бюро України за сприяння Генеральної інспекції Офісу генерального прокурора викрито заступника начальника відділу Офісу генерального прокурора та посередника на підбурюванні третьої особи до надання 150 тис. доларів США неправомірної вигоди нібито керівництву Офісу генерального прокурора та замаху на шахрайство", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Антикорупційній прокуратурі треба провести аудит - переможець конкурсу до САП Клименко

За даними САП, кошти мали бути передані за прийняте рішення про повернення вилучених у ході обшуків чотирьох дороговартісних автомобілів (Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover) і подальше закриття кримінального провадження.

Працівнику Офісу генпрокурора та посереднику оголошені підозри у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого корупційних злочинів.

Дії працівника ОГП кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369 та ч. 4 ст. 190 (підбурювання; замах на вчинення злочину; пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі; шахрайство) Кримінального кодексу України, його пособника – за ч. 4 ст. 27 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Першочергові слідчі дії тривають, зокрема здійснюються обшуки за місцями проживання, роботи та в інших приміщеннях, якими користуються фігуранти.

Читайте також: НАБУ і САП завершили розслідування щодо «Межигір’я»

Вирішується питання про застосування до підозрюваних запобіжних заходів.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова прокоментувала викриття працівника ОГП. Вона написала у Фейсбуці: "Це вже не перший ділок, виведений на чисту воду, який прикривається прізвищами керівників прокуратури. Торік ми завершили наймасштабніше в історії прокуратури кадрове перезавантаження за критеріями професійності та доброчесності через атестацію".

Венедіктова наголосила, що "в новій прокуратурі не місце тим, хто нехтує присягою та етикою, плює на обов’язки чи порушує закон, який має захищати".

"Тож очищення через притягнення до кримінальної відповідальності та дисциплінарні процедури – процес перманентний і принциповий. У нас не покривають своїх, не закривають очі на огріхи", - підкреслила генпрокурор.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2021 року Офіс генпрокурора передав компетентному органу Німеччини елітні автомобілі Lamborghini та Rolls Royce загальною вартістю понад 1 млн євро на запит про надання правової допомоги у справі щодо масштабної міжнародної шахрайської схеми, пов’язаної з інвестуванням в неіснуючі фінансові продукти.

Слідство встановило, що злочин був організований громадянами України, а фактично вчинений у Німеччині, Болгарії, Сербії та інших європейських країнах. Більшість учасників злочинної організації викриті та затримані на території іноземних держав та в Україні.

Читайте також: Ексзаступнику глави Укргазвидобування дали п’ять років в’язниці за хабар прокурору

За словами Венедіктової, компетентні органи ФРН встановили, що Lamborghini Aventador SJV вартістю 621 тис. євро та Rolls Royce Phantom вартістю 451 тис. євро є доказами того, що вони придбані за рахунок коштів, отриманих унаслідок шахрайських дій.

На виконання запиту німецьких колег українські правоохоронці знайшли автомобілі та забезпечили накладення арештів на них у межах міжнародного співробітництва.

Фото: САП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-