Вакцинованим буде набагато простіше пережити нову COVID-хвилю взимку - заступник Ляшка

Вакцинованим буде набагато простіше пережити нову COVID-хвилю взимку - заступник Ляшка

Укрінформ
В Україні один із найнижчих рівнів смертності від коронавірусу, і це величезна заслуга українських медиків.

Про це в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі розповів перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда. 

“В Україні один із найнижчих рівнів смертності від коронавірусу, і це величезна заслуга наших медиків. Йдеться про пікові періоди, якщо порівнювати пік із піком, який в кожній країні відбувається в різний час. Пацієнтам надається уся можлива допомога. Дуже щиро дякую нашим лікарям”, - наголосив він.

За його словами, Україна унікальна країна в тому плані, що на вибір можна щепитися будь-якою з чотирьох вакцин. Йдеться про Pfizer, AstraZeneca, Moderna, CoronaVac.

“Ми вводимо додаткові обмеження у жовтому або червоному рівнях епіднебезпеки, але для вакцинованих людей є пом’якшення цих обмежень. Тобто ти можеш піти до кінотеатру, торговельного центру, закладу громадського харчування, якщо повністю вакцинований, маєш сертифікат про вакцинацію або сертифікат про одужання, чи негативний тест на коронавірус. У нас уже більш як 40% людей вакциновано. Ми постійно працюємо над цим. Людям хочеться сказати: “Будь ласка, вакцинуйтеся, захистіть життя, бо за нашими прогнозами нова хвиля ковіду буде вже взимку, і для вакцинованих пережити її буде набагато простіше”, - зазначив Комаріда.

Він також зазначив, що були плани, що, коли хоча б 50% людей отримають повний курс вакцинації, буде можливо перейти до застосування бустерної дози ковідної вакцини.

“Бустерна доза в цілому не впливає на колективний імунітет, та буде трохи більший захист. Але і дві дози працюють: якщо ти захворієш, то скоріше за все перенесеш хворобу легко, тому наразі дуже важливо максимально охопити двома дозами хоча б 70% для колективного імунітету. Водночас, звичайно, що нам треба синхронізувати правила з іншими країнами, бо багато людей подорожує”, - сказав він.

Повідомлялося, що 1 квітня 2022 року запроваджують відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом. З цього приводу перший заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що "планується розширити, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися виключно за електронним рецептом. Ми повністю йдемо від паперових рецептів і переходимо виключно на електронні, які у нас показали себе дуже добре в рамках програми реімбурсації «Доступні ліки»... Ми хочемо встановити дієві механізми контролю за відпуском власне рецептурних лікарських засобів і починаємо, звісно, з антибіотиків для боротьби з антибіотикорезистентністю".

Делегація МОЗ під час візиту в Нідерланди провела зустріч із такими компаніями, як Hospitainer, Metaflex, EGM Architects, Orange Health Consultants, Topicus та інші. Це був бізнес-ланч, організований Taskforce Healthcare, що об'єднує представників компаній, які працюють в сфері охорони здоров'я. Також окремо у посольстві України в Нідерландах відбулася зустріч з компанією Metaflex, яка займається технологіями для чистих приміщень та готова ділитися провідним досвідом з організації безпечних операційних. Візит було організовано за підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-