Зеленський відповів на петицію про обмеження в'їзду в Україну для росіян

Зеленський відповів на петицію про обмеження в'їзду в Україну для росіян

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо обмеження права на вʼїзд на територію України громадян РФ.

Відповідь оприлюднена на сайті глави держави 26 листопада, передає Укрінформ.

Зеленський подякував за активну громадянську позицію всім, хто долучився до цієї петиції. За його словами, на тлі триваючої російської агресії "значна увага до цього питання з боку українського суспільства є цілком виправданою".

Водночас Президент нагадав, що від початку агресії РФ проти України навесні 2014 року запроваджено низку заходів для посилення контролю на українсько-російському кордоні та забезпечення національних інтересів у сфері безпеки та оборони.

"Зокрема, у 2015 році наша держава ініціювала зупинення дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації. Україна в односторонньому порядку скасувала можливість в’їзду громадян Росії в Україну на підставі паспорта громадянина РФ або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років)... Наразі в’їзд громадян Росії в Україну здійснюється за дипломатичними, службовими та закордонними паспортами", - заявив він.

Крім того, додав Зеленський, з 1 січня 2018 року запроваджено фіксацію біометричних даних іноземців, у тому числі громадян РФ, під час прикордонного контролю в пунктах пропуску, що включає, серед іншого, сканування відбитків пальців. Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства підрозділи охорони державного кордону відокремлюють осіб, які можуть належати до груп ризику, і проводять додаткові заходи з метою недопущення в Україну тих, хто може бути причетним до провокаційних або неправомірних дій на території нашої держави. За наявності правових підстав таким особам забороняється в'їзд в Україну.

Глава держави також підкреслив, що окремим механізмом для невідкладного та ефективного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці з боку окремих громадян РФ є застосування до таких осіб спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), зокрема заборон в'їзду.

"...Запровадження додаткових змін у режимі поїздок громадян між Україною та Російською Федерацією потребує ретельного вивчення й аналізу усіх можливих сценаріїв розвитку, зокрема з точки зору безпекових аспектів та можливих соціальних наслідків нововведень", - наголосив Президент.

Він зазначив, що з огляду на викладене направив петицію Прем'єр-міністрові Денису Шмигалю, секретарю Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данілову та голові Служби безпеки України Івану Баканову "з проханням проаналізувати відповідність нинішнього режиму в’їзду в Україну громадян Російської Федерації потребам забезпечення безпеки України та захисту національних інтересів".

Як повідомляв Укрінформ, зареєстрована 2 листопада Сергієм Стерненком електронна петиція до Президента про обмеження права на вʼїзд на територію України громадян Російської Федерації набрала необхідні для подальшого розгляду 25 тисяч підписів.

Фото: Офіс Президента

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-