Моніторингова місія ООН вимагатиме доступу до полонених в ОРДЛО

Моніторингова місія ООН вимагатиме доступу до полонених в ОРДЛО

Укрінформ
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вимагатиме доступу до полонених на непідконтрольній уряду України території Донецької та Луганської областей.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер заявила у ході круглого столу «Що може зробити ОБСЄ для звільнення незаконно утримуваних осіб на Донбасі: роль головування Польщі у 2022 році», який відбувся 26 листопада у Києві в рамках Третього міжнародного форуму по Східній Україні.

«Щодо недопуску до полонених, то причини, які вони (окупанти в ОРДЛО) зараз називають, – це через пандемію, і кажуть, що через ситуацію з COVID-19 у них дуже суворі обмеження. І з сьогоднішнього дня навіть заборонили побачення з рідними тим людям, які затримані та утримуються на непідконтрольній території. Але й до ситуації з коронавірусом також туди не було доступу насправді. Вони не хочуть надавати доступ незалежним міжнародним організаціям у місця затримання. І ми продовжуватимемо вимагати такого доступу і тиснути на них, щоб вони забезпечили цей доступ», - сказала Богнер.

При цьому вона підкреслила, що на території, яку контролює Україна, і зараз, у період пандемії, є доступ представникам міжнародних організацій до ув'язнених.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, в ув'язненні на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей перебувають 300 українців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-