Україна має бронь у виробників й отримає COVID-ліки однією з перших - Ляшко

Україна має бронь у виробників й отримає COVID-ліки однією з перших - Ляшко

Укрінформ
Україна має бронь у двох виробників інноваційних ліків прямої дії від COVID-19 й отримає препарати однією з перших, коли почнеться їх продаж.

Про це повідомив на пресконференції в Харкові міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми працюємо над тим, щоб поставити в Україну інноваційні препарати, які безпосередньо розроблені для лікування COVID-19, тобто прямої дії на коронавірус. У цю середу Кабінет Міністрів України прийняв постанову, де в номенклатуру для закупівлі включено два препарати прямої дії. І в нас на завершальній стадії це підписання. Бронь для України є. Як тільки компанії будуть відвантажувати на продаж ці препарати, в Україну вони прийдуть одну з перших», - сказав Ляшко.

Міністр уточнив, що над одним із препаратів, який ще не має брендової назви (значиться як PF-07321332/ritonavir), працює компанія Pfizer. Препарат іншого виробника – компанії MSD, «Молнупіравір» уже зареєстрований у Великій Британії. «І Європейська медична агенція його також вже сьогодні зареєструвала», - зазначив керівник МОЗ.

Як повідомлялося, в пояснювальній записці до рішення Кабміну від 24 листопада зазначається, що з огляду на високі очікування стосовно результатів клінічних випробувань вказаних препаратів спеціалізована організація Crown Agents провела перемовини з компаніями-виробниками та домовилася про бронювання для України 300 тис. курсів лікарського засобу «Молнупіравір» та 300 тис. курсів «PF-07321332/ritonavir».

Так, на початку жовтня компанії Merck та Ridgeback Biotherapeutics повідомили, що досліджуваний препарат «Молнупіравір» знизив ризик госпіталізації або смерті приблизно на 50% порівняно з плацебо у досліджуваних із легкою або середньою тяжкістю COVID-19 за результатами проміжного аналізу даних клінічного випробування.

На початку листопада компанія Pfizer оголосила, що за результатами клінічного випробування лікарський засіб "PF-07321332/ritonavir" знижує ризик госпіталізації або смерті на 86% порівняно з плацебо у негоспіталізованих дорослих з високим ризиком захворіти на COVID-19.

Водночас, як зазначається в пояснювальній записці, у випадку негативних результатів клінічних випробувань та/або відсутності реєстрації препарату в США чи Європейському Союзі закупівля цих лікарських засобів проводитися не буде.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-