Зміцнення кордону з Білоруссю – в уряді розповіли, на що виділили гроші

Зміцнення кордону з Білоруссю – в уряді розповіли, на що виділили гроші

Укрінформ
Кабінет Міністрів виділив майже 214 млн грн з метою посилення захисту державного кордону з Республікою Білорусь та зміцнення обороноздатності держави.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Наразі ми спостерігаємо загострення ситуації на білоруських кордонах. Сьогоднішнє рішення уряду дозволить оперативно зміцнити вразливі ділянки державного кордону та запобігти потокам нелегальної міграції з території Республіки Білорусь. Безпека громадян, захист території та забезпечення сталого розвитку країни - залишаються ключовими пріоритетами уряду», - зазначила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Кошти будуть виділені з резервного фонду державного бюджету та спрямовані підрозділам МВС та Міноборони для посилення охорони державного кордону на українсько-білоруській ділянці та ліквідації загрози надзвичайної ситуації соціального характеру.

Зокрема, 76 млн грн отримає Державна прикордонна служба для зміцнення вразливих ділянок кордону та закупівлю колючого дроту, 108 млн грн будуть спрямовані до Національної гвардії для забезпечення додаткових сил захисту, а майже 30 млн грн - Міноборони для залучення військовослужбовців до охорони кордону з метою підвищення обороноздатності держави.

Як повідомлялося, режим Олександра Лукашенка після санкцій з боку Євросоюзу спровокував міграційну кризу на кордонах Білорусі з Литвою, Латвією та Польщею. Мігранти з Іраку, Сирії та ряду африканських країн масово прибувають у Білорусь, а прикордонна служба цієї держави доставляє їх до кордонів ЄС.

Наразі у прикордонній смузі виявилися заблокованими тисячі людей.

Своєю чергою українські прикордонники 24 листопада розпочали на кордоні з Білоруссю спеціальну прикордонну операцію «Полісся». До неї залучено і сили Національної гвардії, Національної поліції, Збройних сил України та інші резерви.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-