Внаслідок COVID-вакцинації в Україні немає жодного летального випадку - МОЗ

Внаслідок COVID-вакцинації в Україні немає жодного летального випадку - МОЗ

Укрінформ
В Україні на даний час не зареєстровано жодного летального випадку в наслідок вакцинації проти COVID-19.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це під час круглого столу «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні», що проходив сьогодні у Краматорську, повідомила директор Департаменту фармаконагляду ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» Тетяна Башкатова.

«Невід’ємною частиною вакцинальної кампанії є нагляд за безпекою застосування вакцин проти COVID-19 на території України. Цей нагляд визначено законодавчо (наказ МОЗ України №898)…На сьогодні визначено, що профіль безпеки вакцин, які застосовуються в Україні, є сприятливий; користь значного переважає над ризиком; частота НППІ (несприятлива подія після імунізації) не перевищує 0,1%, що відповідає світовим даним. І на даний час не зареєстровано жодного летального випадку в наслідок вакцинації», - розповіла Башкатова.

Вона зазначила, що всі повідомлення з місць, де проводиться вакцинація, надходять і аналізуються у МОЗ. І ще раз нагадала, що до топових 5 проявів НППІ після застосування вакцин для профілактики COVID-19 відносяться: підвищення температури; місцеві реакції: біль, геперемія, набряк м’яких тканин в місці введення; головний біль та міалгія (біль у м'язах). Але всі ці прояви лежать у допустимих рамках і не зменшують переваги вакцинування.

На круглому столі зазначили, що станом на сьогодні в Україні проведено 19,9 млн щеплень, і 11,7 млн громадян отримали першу дозу, а 8,2 млн - щеплені двома дозами, працює понад 3300 пунктів щеплень, понад 1300 мобільних бригад та понад 400 центрів масової вакцинації.

Читайте також: Як отримати COVID-сертифікат, коли вакцинувався за кордоном – роз’яснення МОЗ

Загалом Україна виконує свій план з вакцинації на 54%.

Як повідомлялося, за весь час пандемії в Україні підтверджено 3 130 772 випадки COVID-19, одужали 2 553 842 особи. Водночас зафіксовано 74 206 летальних випадків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-