Рада запровадила е-реєстрацію місця проживання

Рада запровадила е-реєстрацію місця проживання

Укрінформ
Верховна Рада прийняла закон, який передбачає запровадження декларування та реєстрації місця проживання в електронній формі.

Відповідний законопроєкт №5463 "Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні" у першому читанні підтримали 238 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

Згідно з положеннями документа, місце проживання декларується у житлі, яке знаходиться у приватній власності; житлі, призначеному для короткострокового проживання (гуртожитках, військових частинах, спеціалізованій соціальній установі, стаціонарній соціально-медичній установі тощо). Водночас місце проживання реєструється у житлі комунальної власності, що підлягає приватизації; у службовому житлі.

Законом також визначається можливість отримання послуг у електронній формі, перелік усіх необхідних документів та відомостей, необхідних для декларування/реєстрації місця проживання, заборона вимагати для декларування або реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цим законом, документів.

Читайте також: Посвідки на проживання в Польщі мають близько 300 тисяч українців

Окрім цього, закріплюється право власника житла скасувати задеклароване/зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, що йому належить за підстав, зазначених у законі, без рішення суду.

Реєстри територіальних громад функціонуватимуть виключно у електронній формі та обмінюватимуться інформацією між собою та з державними реєстрами в автоматичному режимі. При цьому для забезпечення роботи зазначених реєстрів органи місцевого самоврядування мають право створити або використовувати вже створені власні інформаційно-телекомунікаційні системи чи безоплатно використовувати засоби відомчої інформаційної системи ДМС.

Скасовується паперовий документообіг; виключається можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Закон також розширює способи звернення за послугами. Змінити місце проживання можна буде відвідавши орган реєстрації або ЦНАП, а також замовивши таку послугу онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Читайте також: Субсидію не отримали майже 200 тисяч українців, які «провалили» перевірку

Послуги надаватимуться в електронній формі, що значно скоротить час, необхідний для їх надання; відтепер немає потреби відвідувати органи реєстрації або ЦНАП.

Крім цього, при зверненні за отриманням інших послуг, інформацію про місце проживання осіб органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності отримують самостійно шляхом доступу до відомчої інформаційної системи ДМС.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила відповідний законодавчий акт у першому читанні 15 липня 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-