Україна перейшла на зимовий час

Україна перейшла на зимовий час

Укрінформ
У ніч проти 31 жовтня, неділі, о 4 годині ранку українці перейшли на зимовий час, перевівши стрілки годинника на одну годину назад.

Про це повідомляє Укрінформ.

Переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття. За традицією стрілки зрушують восени та навесні - в останню неділю жовтня і в останню неділю березня. Таким чином наступна доба у вихідний день автоматично збільшиться на годину.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Читайте також: Відмова від переведення часу: і від Москви відмінно, і для здоров’я краще

«Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР перехід на зимовий час і навпаки регулярно почав здійснюватися з 1981 року.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у березні поточного року відправила на доопрацювання в комітет законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні переведення годинників і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-