В Україні розпочався тиждень медіа- та інформаційної грамотності

В Україні розпочався тиждень медіа- та інформаційної грамотності

Фото
Укрінформ
В Україні 25-29 жовтня проходитиме Всесвітній тиждень медіа- та інформаційної грамотності.

Про це повідомив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко під час пресконференції в Укрінформі.

«Сьогодні розпочинається Всесвітній тиждень медіаграмотності та інформаційної грамотності. Цього року він особливий, зокрема, і тим, що міністерство спільно з партнерами запустило наш флагманський проєкт з медіаграмотності «Фільтр». Ці зусилля протягом минулого року міністерство докладало для того, щоб вивести медіаграмотність на державний рівень, щоб вона стала важливою складовою державної інформаційної політики», - сказав Шевченко.

Керівниця національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" Валерія Ковтун зазначила, що така ініціатива вже вдесяте проходить у всьому світі, тема цьогорічної -"Медіа- та інформаційна грамотність для суспільного блага". За її словами, “Фільтр” проведе кілька заходів у рамках Всесвітнього тижня медіа- та інформаційної грамотності в Україні.

Зокрема, 26, 28 та 29 жовтня пройдуть три тематичні дні у форматі онлайн дискусій, впродовж яких освітяни, представники медіа та бізнесу поділяться своїми найкращими проєктами та ідеями з просування медіаграмотності, боротьби з дезінформацією та розвитку критичного мислення аудиторій. Також 26 жовтня під час тематичного дня «Медіаграмотність та освіта» відбудеться презентація національного конкурсу «Репортер» у співпраці з UNICEF та Шведським посольством.

Вже 28 жовтня у місті Славутич відбудеться відкриття лабіринту з медіаграмотності «Не вір — перевір». Конструкція лабіринту — це інтерактивні кімнати, де в ігровому форматі можна пропрацювати навички медіаграмотності.

Читайте також: Стріт-арт проти фейків: у Києві презентували проєкт медіаграмотності

"Лабіринт медіаграмотності подорожуватиме регіонами наступні кілька місяців, його мета - через інтерактивний спосіб навчити людей основам медіаграмотності, пояснити, що таке інформаційна бульбашка, боти, тролі, які бувають маніпуляції в медіа", - розповіла директор програми "Мріємо та діємо" Мехрі Дракман.

Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності відбуватиметься з 24 по 31 жовтня. Співорганізаторами цього року виступають ЮНЕСКО та Південна Африка.

Фото: Євген Котенко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-