Чи робити COVID-щеплення з аутоімунним захворюванням – роз'яснення Нацслужби здоров’я

Чи робити COVID-щеплення з аутоімунним захворюванням – роз'яснення Нацслужби здоров’я

Укрінформ
Національна служба здоров'я України наголошує, що вакцинація від COVID-19 людей з аутоімунними захворюваннями є обов’язковою.

Як передає Укрінформ, про це НСЗУ повідомляє у Телеграмі.

"Люди з аутоімунними захворюваннями перебувають у групі ризику COVID-19 – хвороба може бути для них смертельною. Тому вакцинація таких пацієнтів є обов’язковою", - пояснили у службі.

У НСЗУ нагадали, що є різні типи вакцин проти COVID-19, дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Усі вони не є живими, а тому безпечні для людей із порушеннями імунної системи, включно з імунодефіцитом та аутоімунними захворюваннями.

Читайте також: Не пустять у транспорт і можуть відсторонити від роботи: на Київщині з 21 жовтня нові правила

Вакцинацію рекомендується за можливості проводити в інший день, ніж звичайні інфузійні процедури, такі як замісна терапія імуноглобулінами або інфузія імунодепресантів. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, рекомендують отримати щеплення за 2 тижні до початку планової імуносупресивної терапії.

"Лікар може порадити зробити щеплення через 2 тижні після інфузії — це дозволяє не сплутати побічні ефекти чи алергічні реакції, якщо вони виникнуть у відповідь на інфузійне лікування або вакцину від COVID-19", - зауважили у Національній службі здоров'я.

Читайте також: МОЗ рекомендує COVID-вакцинацію людям з хронічними хворобами

Як повідомляв Укрінформ, Стратегічна консультативна група експертів по імунізації (SAGE) Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендувала людям з ослабленим імунітетом отримати будь-яку додаткову дозу вакцин проти COVID-19, затверджених ВООЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-