Обов'язкове COVID-щеплення: Ляшко пояснив, чому медики - не в переліку

Обов'язкове COVID-щеплення: Ляшко пояснив, чому медики - не в переліку

Укрінформ
У випадку відсторонення вчителя чи чиновника через відмову вакцинуватися проти COVID-19, їх функції зможуть виконувати колеги, а якщо відсторонювати медиків, то це може коштувати життя пацієнтам.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, який перебуває з робочою поїздкою на Херсонщині, у коментарі кореспонденту Укрінформу.

«Чому медиків немає (у переліку професій для обов'язкового щеплення проти коронавірусу - ред.). Коли ми кажемо, що немає освітянина, питання в тому, що «перезакрити» його функцію у закладі освіти або функцію чиновника у міністерстві чи місцевій адміністрації може паралельно інший колега, збільшивши навантаження. Коли ми говоримо про медиків сьогодні, якщо буде у закладі невакцинованих два реаніматологи, і потрапить людина, яка потребує екстреної медичної допомоги, це може вартувати життя. Тому ми медиків зараз не включили», - сказав Ляшко.

Водночас він підкреслив, що відсоток охоплення щепленнями медиків наразі набагато більший, ніж працівників інших сфер.

Також він зазначив, що механізм відсторонення за відмову від вакцинації вже «давним-давно працює», а наказ виданий відповідно до чинного законодавства.

Як зауважив Ляшко, є закон України про охорону праці, який передбачає, що Державна інспекція праці перевіряє умови праці. Якщо працівник ухиляється від проведення профілактичних медичних оглядів, або інших профілактичних заходів, які встановлені відповідно до законодавства, працівник відстороняється без збереження заробітної плати. Він нагадав, що наказ набирає чинності через місяць.

Читайте також: В Україні майже 96% випадків COVID-19 зареєстровані у невакцинованих - Ляшко

«Через місяць кожен керівник суб’єкта господарювання, у такому випадку - директор школи, подивиться: хто вакцинований, хто не вакцинований, видає внутрішній наказ про відсторонення від виробничої діяльності педагога до моменту вакцинації на період карантину без збереження заробітної плати», - зазначив Ляшко.

За його словами, Держпраці перевіряє всі звернення працівників щодо того, що можуть порушені бути умови контракту. «Ми вийдемо з понеділка на брифінг разом з Держпраці», - зазначив Ляшко. Він також повідомив, що вже були проведені кілька нарад з цього приводу, зокрема, й за участі Уповноваженої ВРУ з прав людини.

Читайте також: МОЗ прогнозує пікові навантаження на медичну систему з середини листопада

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом затвердило перелік виробництв та організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-