Україна залишається у «зеленому списку» ЄС ще на два тижні

Україна залишається у «зеленому списку» ЄС ще на два тижні

Укрінформ
Рада ЄС опублікувала оновлений перелік країн, з якими національним урядам країн Євросоюзу рекомендовано поступово скасовувати обмеження на несуттєві подорожі в умовах пандемії COVID-19. Зі списку не видалили жодну країну, натомість додали Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у п’ятницю на сайті Європейської Ради

«Відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу, Рада ЄС оновила перелік країн, спеціальних адміністративних регіонів та територіальних утворень, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Зокрема, до цього списку додано Бахрейн та Об’єднані Арабські Емірати», - йдеться у повідомленні.

Отже, на основі критеріїв та умов, що визначені в рекомендаціях ЄС, з 8 жовтня країни-члени мають поступово скасовувати обмеження на зовнішніх кордонах для громадян таких держав: Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Йорданія, Кувейт, Нова Зеландія, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Сінгапур, Південна Корея, Україна, Об’єднані Арабські Емірати, Уругвай, Китай (за умови взаємності).

Обмеження на подорожі мають також поступово скасовуватися для спеціальних адміністративних регіонів Китаю: Гонконгу та Макао. До таких територій на особливих умовах віднесено також Тайвань.

Читайте також: Німеччина віднесла Україну до країн високого епідеміологічного ризику

Як повідомлялося, критерії для визначення країн, з якими члени ЄС можуть поступово скасовувати обмеження, були оновлені 20 травня 2020 року. Вони враховують епідемічну ситуацію, а також загальні заходи, які вживаються для боротьби з COVID-19.

Країни, асоційовані із Шенгенською зоною (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), також є учасниками цих рекомендацій.

30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до Євросоюзу. Відповідний перелік країн регулярно переглядається та оновлюється за рішенням Ради ЄС.

Зазначимо, що в ЄС перелік безпечних країн переглядається та оновлюється кожні два тижні. 

Фото dpsu.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-