Кузін про українську COVID-вакцину: Сировину доставлятимуть з Китаю

Кузін про українську COVID-вакцину: Сировину доставлятимуть з Китаю

Укрінформ
В Україні можлива локалізація виробництва вакцин проти COVID-19, зокрема, перемовини про це стосовно вакцини CoronaVac веде корпорація "Лекхім", також корпорація "Індар" працює над впровадженням дослідницької програми локалізації мРНК-вакцини.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю виданню "Фокус" розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Лекхім" — це офіційний постачальник вакцини CoronaVac в Україні. Дійсно, корпорація зараз веде переговори з приводу локалізації виробництва. Сировину будуть доставляти з Китаю і розливати вже тут. Це, безумовно, перевага для України — відсутність додаткових транспортних витрат, ми зможемо укладати гнучкі контракти. Виробництво обіцяють запустити в першому кварталі 2022 року", - сказав Кузін.

Окрім цього, за його словами, також можлива локалізація виробництва мРНК-вакцин.

Читайте також: МОЗ розглядає виробництво в Україні кількох COVID-вакцин

"Це цілком реально. Компанія "Індар" уже впроваджує свою дослідницьку програму локалізації мРНК-вакцини в Україні, яку презентували на засіданні Ради національної безпеки. Велика науково-дослідна команда працює над тим, щоб процес виробництва був повністю українським. Навіть реагенти повинні постачати вітчизняні хімзаводи", - сказав Кузін.

Він нагадав, що в Україні створено біокластер «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій», який дозволяє оновлювати вітчизняне біотехнологічне виробництво.

Читайте також: Виробництво української COVID-вакцини почнеться у 2022 році - Ляшко

"Ми плануємо замовити в українських дослідників розробку 18 інноваційних тест-систем діагностики особливо небезпечних інфекційних захворювань. Зараз лікарі не діагностують частину інфекційних захворювань тільки тому, що в країні немає таких тестів. Усі роботи повинні завершитися до кінця I кварталу 2022 року. Надалі держава зможе закуповувати або виробляти спільно з бізнесом медичні вироби та вакцини. Основна стратегія і президента, і міністерства — це забезпечення фармацевтичної незалежності країни", - сказав Кузін.

Також головний держсанлікар нагадав, що за грантами Національного фонду досліджень України розробки вітчизняної вакцини проти COVID-19 дві дослідницькі групи: фахівці Інституту біохімії ім. Палладіна під керівництвом академіка Сергія Комісаренка та Інституту біології клітини НАНУ під керівництвом академіка Андрія Сибірного. За словами Кузіна, наприкінці року вони повинні відзвітувати перед Національним фондом досліджень.

Читайте також: «Лекхім» хоче почати виробництво COVID-вакцини у Харкові

Як повідомляв Укрінформ, 18 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластеру "Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій. На це в бюджеті 2021 року виділено 100 млн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-