ДБР розслідує понад 9 тисяч справ про військові злочини

ДБР розслідує понад 9 тисяч справ про військові злочини

Інфографіка
Укрінформ
ДБР займається розслідуванням понад 9 тисяч проваджень щодо злочинів у військовій сфері, які несуть загрози національному суверенітету й безпеці громадян, завдають збитків бюджету.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на ДБР.

Як зазначається, ці злочини передбачені значною кількістю статей Кримінального кодексу: від недбалого ставлення до військової служби - до розкрадання боєприпасів та знищення військового майна.

"До вказаної категорії належать резонансні розслідування катастроф військових літаків, вибухів на військових складах. Але не менш чутливими є справи щодо будівництва неякісної військової техніки, що підриває обороноздатність країни, яка воює; постачання харчування неналежної якості військовим, махінацій з будівництвом житла для воїнів, у тому числі для тих, хто сьогодні захищає нашу країну від російської агресії на сході країни", - ідеться в повідомленні.

Цьогоріч слідчі ДБР скерували до суду понад 1,5 тис. обвинувальних актів стосовно 1 тис. 582 осіб, зокрема однієї особи вищого офіцерського складу, 18 - старшого офіцерського, 75 - молодшого офіцерського, 192 -  сержантського та старшинського складу.

Читайте також: ДБР розслідує 25 справ про зловживання на будівництві житла для військових

З цього числа 18 обвинувальних актів стосуються порушення проти порядку підлеглості (ст. 402-405 КК), 40 - порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями ( ст. 406), 27 - викрадення військовослужбовцями зброї та боєприпасів (ст. 410), 31 -  знищення або втрати військового майна (411-413). Окрім того, 15 обвинувачень стосуються недбалого ставлення до військової служби (ст. 425), 10 - перевищення службових повноважень (ст. 426-1).

Розмір установлених збитків у вже направлених до суду провадженнях щодо військових кримінальних правопорушень становить 54,6 млн грн, уточнюють у ДБР.

Читайте також: ДБР цьогоріч скерувало до суду матеріали про збитки держбюджету на ₴98 мільйонів

До кінця 2021 року Держбюро планує передати до суду ще низку кримінальних проваджень щодо військових злочинів, у тому числі справу про постачання ЗСУ неякісної техніки з установленими збитками державі у сумі 444 млн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-