В усіх школах України проходить національний урок пам’яті до роковин трагедії Бабиного Яру

В усіх школах України проходить національний урок пам’яті до роковин трагедії Бабиного Яру

Відео
Укрінформ
Національний урок пам’яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру розпочався в усіх українських закладах загальної середньої освіти.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, по містах України до проведення уроку долучилися відомі культурні, громадські діячі.

"Шановні педагоги, учні, сьогодні 80-х роковини однієї з найжахливіших трагедій Голокосту, масових розстрілів мирного населення в Бабиному Яру в Києві. Цю сторінку історії вже неможливо виправити, трагедія сталася. Єдине, що ми можемо зробити, це гідно і щиро вшанувати пам'ять про невинні жертви. Робити все можливе, щоб подібна біда ніколи не повторилася. Для цього ми маємо працювати над виробленням стійкого, негативного ставлення до фактів дискримінації, зневаги, людської гідності та зазіхань на священне право людини - право на життя. І саме тому, проведення національного уроку пам'яті у кожному закладі загальної середньої освіти в Україні для учнів 5-11 класів є дуже важливим. Урок має розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру", - сказав на початку онлайн-уроку міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Він зазначив, що розуміння причин Голокосту сприятиме громадянській відповідальності та емпатії, а молодь має винести етичні та моральні уроки з трагедії, яка змінила хід історії 20-сторіччя. За його словами, збереження миру та утвердження гуманістичних цінностей будуть найкращою пам'яттю за невинно загиблими та служитимуть запорукою неповторення геноцидів у майбутньому.

Так, у Києві заплановано участь музиканта Святослава Вакарчука у школі №234. Урок проводиться для учнів 5-11 класів на базі освітньої онлайн-платформи «Червона точка пам’яті».

Читайте також: МЗС закликає світ долучитися до вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру

Зокрема під час уроку буде використовуватися освітня платформа "Червона точка пам’яті", яка дозволить учням зробити свій внесок у колективне знання про Голокост і Другу світову війну. За допомогою платформи кожен школяр зможе додати на карту свою "червону точку" у вигляді записаного спогаду, копії документа із сімейного архіву, знахідки з місцевого музею або інформації про пам’ятник жертвам Голокосту у відповідному населеному пункті.

Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

Читайте також: На 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру в телеефірі оголосять хвилину мовчання

Для проведення заходу було розроблено серію методичних рекомендацій та сценаріїв для вчителів. Усі матеріали підготовлені з урахуванням віку та емоційної зрілості школярів.

Захід проводиться спільними зусиллями Міносвіти та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» з метою формування історичної правди про події Голокосту.

Як повідомлялося, Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" запустив онлайн-платформу для вивчення історії Другої світової війни та Голокосту у школах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-