Українців запрошують долучатися до досліджень ліків проти COVID-19

Українців запрошують долучатися до досліджень ліків проти COVID-19

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я запрошує українців долучатися до випробувань препаратів від COVID-19, які проходять клінічні дослідження.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“Лікарські засоби від COVID-19, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі. До випробувань цих препаратів можуть долучитися й охочі українці”, - ідеться у повідомленні.

Клінічні дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів із COVID-19.

На сьогодні таких досліджень - 31, їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру МОЗ за профілем випробування «COVID-19».

Читайте також: В Україну прибув гуманітарний вантаж зі США з інноваційними ліками проти COVID-19

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності”, - пояснив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків. Проте перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження. Вивчаються їх специфічні активність та безпечність.

Читайте також: В Японії на людях тестують «їстівні» ліки проти холери

Наступним етапом є клінічні випробування – чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності й безпеки лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакції тощо.

Інформацію про клінічні дослідження можна переглянути сайті МОЗ в розділі «Накази» та на сайті державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» за посиланням, де зазначається назва дослідження, місце його проведення, назва та країна організатора, перелік досліджуваних лікарських засобів, їх лікарська форма і дозування.

Читайте також: Естонія розробила спрей, що захищає навіть від штаму Delta

Дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджувалося під час інспекцій Управління продовольства та медикаментів США (Food and Drug Administration), а також Європейською агенцією лікарських засобів (European Medicines Agency).

Як повідомляв Укрінформ, у вересні американська компанія Moderna заявила, що розробляє однодозову вакцину, яка поєднує в собі бустерну дозу препарату від COVID-19 та експериментальне щеплення від грипу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-