Майже 47% українців вважають постраждалими жителів ОРДЛО і Криму

Майже 47% українців вважають постраждалими жителів ОРДЛО і Криму

Опитування
Укрінформ
46,6% опитаних українців вважають жителів ОРДЛО та окупованого Росією Криму постраждалими від конфлікту, які потребують всебічної підтримки з боку України.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані загальнонаціонального соціологічного дослідження "Влада, суспільство, медіа: хто, на думку українців, може впоратися зі збройним конфліктом?", презентованого в Офісі Президента.

Так, більшість респондентів (72,4%) вважають, що треба забезпечувати для жителів ОРДЛО та Криму максимальний доступ до державних послуг і створювати умови для підтримки зв’язків та спілкування з підконтрольними територіями України.

Втім, 12,9% українців не згодні з тим, що треба витрачати ресурси на збереження зв’язків з жителями ОРДЛО і Криму, а 24,6% згодні з тим, що жителі Криму та ОРДЛО залишилися проживати на територіях, які не контролюються урядом України, за власним бажанням, тому їх не має підтримувати Україна.

На запитання, чи повинна Україна визнавати видані в ОРДЛО і Криму документи (свідоцтва, довідки тощо), 24,3% респондентів відповіли, що підтримують повне визнання таких документів.

Водночас 21,5% готові погодитись з тим, що можна визнавати частину документів, які були видані на території ОРДЛО та Криму, а 11,5% українців можуть підтримати визнання відомостей з таких документів та видачу відповідних українських.

Читайте також: 54% українців - проти компромісів з ОРДЛО, 43% вірять у повернення Криму

Проте 35,3% опитаних взагалі проти того, щоб визнавати дійсними ці документи.

Опитування проводилось з березня по квітень 2021 року Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Центром прав людини ZMINA за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим на замовлення проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Читайте також: Євроінтеграцію підтримують 56% українців, вступ до НАТО – 51%

Під час дослідження було опитано 10 тис. респондентів методом інтерв’ю face-to-face. У кожній області та місті Києві опитано по 400 респондентів. Вибірка репрезентує доросле населення України віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує 1% для України в цілому та 5% – для кожної окремої області України та столиці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-