Вийшла п’ята серія історичного проєкту «10 Днів Незалежності України»

Вийшла п’ята серія історичного проєкту «10 Днів Незалежності України»

Відео
Укрінформ
Вийшла п’ята серія історичного проєкту "10 Днів Незалежності України" — фільм про те, як українські націоналісти під час Другої світової війни відновили українську незалежність, втратили її за тиждень та перейшли до антинацистського руху опору.

Про це Укрінформу повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

"Звільнити Україну від сталінського режиму і відновити Українську державу — такою була мета ОУН на чолі зі Степаном Бандерою, які вирішили використати наступ гітлерівської Німеччини на Совєтський Союз", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Акт відновлення Української держави прозвучав у радіоефірі пізно ввечері 30 червня 1941 року. Втратили її українці вже за тиждень, коли Гітлер показав своє справжнє обличчя.

"Короткотривала співпраця "бандерівців" із Третім Рейхом і досі використовується пропагандистами, щоб очорнити український визвольний рух та його діячів. Проте для того, щоб оцінювати ці події, треба знати та розуміти історичний контекст", — зауважив автор і ведучий проєкту Володимир В’ятрович.

У фільмі розповідається, що початок Другої світової війни розглядався "бандерівцями" як шанс на свободу, а нацисти — як потенційні союзники для досягнення власних цілей. По-перше, спочатку Адольф Гітлер руйнував світовий порядок, у якому не було місця для незалежної України. По-друге, серед українців ще була жива пам'ять про те, як Німеччина підтримала їх у війні з більшовицькою Росією в часи Української Народної Республіки.

Читайте також: Світлину юного Степана Бандери віднайшли на Тернопільщині

"Утім, як показав час, всі ці сподівання виявилися марними. Реакція нацистів на самочинне відновлення незалежності України 30 червня 1941 року була швидкою і жорсткою. Вона показала справжнє обличчя нацистів — не союзників, а супротивників, які взагалі не вважали український народ здатним до самостійного державного існування. І якщо "медовий місяць" між Гітлером і Сталіним тривав майже два роки, то співпраця Степана Бандери з нацистами завершилась, фактично не розпочавшись — арештами і стратами українських націоналістів", — розповідає історик і автор фільму.

Переглянути попередні серії проєкту можна за посиланням.

Читайте також: Інститут нацпам’яті презентував новий ролик із циклу «Війна і міф»

Як повідомлялося, проєкт "10 Днів Незалежності України" реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Фото: Архів Центру досліджень визвольного руху

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-