МОЗ: Попередньою причиною смерті юнака на Київщині є серцево-легенева недостатність

МОЗ: Попередньою причиною смерті юнака на Київщині є серцево-легенева недостатність

Укрінформ
У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що попередньою причиною смерті 19-річного юнака з Київської області є серцево-легенева недостатність, а не імунізація проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МОЗ.

В Київській області 13 вересня о 15:05 19-річний хлопець отримав щеплення проти COVID-19 вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. З цього ж флакону щеплено ще 5 людей, усі вони почуваються добре. Протягом 30 хвилин медичного нагляду після вакцинації в хлопця скарг на самопочуття не було.

Того ж дня близько 21:00 у місті Буча Київської області бригада екстреної медичної допомоги зафіксувала смерть хлопця.

“За результатами експертизи встановлена попередня причина смерті — серцево-легенева недостатність, набряк легень, гостра коронарна недостатність. Є підстави для обов’язкового проведення додаткових досліджень. З цією метою вилучено матеріал для подальшої гістологічної та токсикологічної експертизи”, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Стало зле на фізкультурі: полтавська поліція з’ясовує обставини смерті 10-річної дівчинки

Остаточна причина смерті буде встановлена після отримання результатів лабораторних досліджень матеріалів орієнтовно в місячний термін.

Цей випадок розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Київської області.

Державний експертний центр МОЗ буде розслідувати такі випадки відповідно до українського законодавства та міжнародних норм організації фармаконагляду за несприятливими подіями після імунізації.

Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.

Читайте також: Шкарлет каже, що 19-річний студент помер не від вакцинації

Від початку вакцинальної кампанії Державний експертний центр МОЗ України отримав 95 повідомлень про серйозні несприятливі події після імунізації (летальні випадки).

77 протоколів розслідувань регіональних груп оперативного реагування ДЕЦ України вже отримав. Встановлено, що це були випадкові події, які співпали в часі з проведеним щепленням. Причинно-наслідковий зв’язок із проведеною імунізацією відсутній.

За рештою повідомлень (18 повідомлень) триває розслідування відповідно до термінів визначених законодавством.

Як повідомлялося, станом на 20 вересня з початку кампанії вакцинації населення від COVID-19 проведено 11 456 848 щеплень. Вакциновано 6 304 016 осіб, з них отримали першу дозу — 6 304 014 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 5 152 834 особи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-