Мін’юст хоче продовжити експеримент із платними камерами в СІЗО

Мін’юст хоче продовжити експеримент із платними камерами в СІЗО

Ексклюзив
Укрінформ
Міністерство юстиції України вважає успішним експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах та планує його продовжити.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

“У нас 5 мільйонів вони (платні камери — ред.) принесли вже. Тому говорити і критикувати зараз цей проєкт — успішний він чи неуспішний — це просто дурощі, тому що 5 мільйонів на капітальні видатки в мене не було, а так є. З нашої точки зору — це експериментальний проєкт, який закінчується, але є успішним”, - наголосила Висоцька.

Вона повідомила, що Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради два законопроєкти № 5359 і 5360 про ресоціалізацію і пробацію, в яких передбачені платні послуги в установах виконання покарань.

Читайте також: Довічно засуджена працює в Мін’юсті дистанційно - з Качанівської колонії

“ І в разі їх прийняття ми можемо не пілотними проєктами продовжувати цю ініціативу, а для України в законодавстві передбачити можливість надання такої послуги. І крапка. І вона буде, я думаю, ще років 10 актуальна в нашій країні, поки все не переробиться і умови не будуть нормальними скрізь. А потім відпаде просто в ній потреба”, - вважає Висоцька.

За її словами, наразі законопроєкти проходять обговорення в парламентських комітетах.

“Я думаю, що вересень — це ще комітети, а потім, сподіваюся, — вихід у зал і голосування. Це дуже оптимістичні прогнози. Ми ж розуміємо, що жодним чином не впливаємо на законодавця. Ми мотивуємо, аргументуємо, доводимо свою статистику і практику, але не можемо вплинути на результат. Якщо ні, ми будемо думати з нормативниками, як продовжити шляхом експериментальних проєктів. Така норма, таке повноваження у Кабінету Міністрів є, і ми будемо тоді доводити не Верховній Раді, а Кабінету Міністрів конкретно позитив від цієї ініціативи і продовжувати її”, - сказала заступниця міністра.

Читайте також: Малюська показав чергову відремонтовану камеру в Київському СІЗО

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів постановою від 22 квітня 2020 року запровадив експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах, який триватиме до 31 грудня 2021 року.

У лютому 2021 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, яким просить визнати протиправним наказ Міністерства юстиції щодо провадження цього експериментального проєкту.

У червні 2021 року заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць повідомила, що Окружний адмінсуд Києва задовольнив заяву Міністерства юстиції про закриття провадження у справі про визнання протиправним наказу Мін'юсту щодо запровадження експериментального проєкту з надання платних послуг в слідчих ізоляторах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-