Система сервісів для моряків в Україні досі призупинена - Морська палата

Система сервісів для моряків в Україні досі призупинена - Морська палата

Укрінформ
Система сервісів для моряків в Україні досі призупинена внаслідок вилучення серверів Державного реєстру документів моряків, але для уникнення колапсу з працевлаштуванням запустили окрему верифікацію.

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив віцепрезидент Морської палати України, капітан далекого плавання В’ячеслав Кісловський.

"Ситуація, яка склалася на ринку моряків чи крюїнга, насправді надзвичайно критична, тому що небезпечна для працевлаштування у зв'язку із зупинкою сертифікації моряків та проблеми, які виникли через закриття реєстру і ситуації по дипломуванню", - сказав він.

Кісловський додав, що нове керівництво Міністерства інфраструктури з огляду на проблему корупції у сфері сертифікації моряків взяло на себе сміливість змінити ситуацію.

Читайте також: В Україні запустять оновлений держеєстр документів моряків

"Нове керівництво Міністерства інфраструктури змогло у швидкому темпі запустити систему верифікації моряків, щоб ситуацію з колапсом якнайшвидше вирішити", - додав він.

Генеральний директор Директорату морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Ярослав Ілясевич повідомив, що система онлайн-сервісів для моряків найближчим часом відновить свою роботу.

"Щоб система могла якимось чином функціонувати і негативним чином не впливати на процеси, щоб моряки могли працювати, Міністерство інфраструктури разом з Морською адміністрацією відновили можливість верифікації документів", - сказав він.

Читайте також: Справа про держреєстр моряків: СБУ оголосила дві підозри

За словами Ілясевича, близько два тижні пройшло від запуску такої верифікацїі і приблизно 2 тисяч документів моряків пройшли такий механізм.

Як повідомлялося, 15 липня під час слідчих дій Служба безпеки України вилучила сервери Державного реєстру документів моряків та сервіс електронного кабінету моряка, тим самим заблокувавши їхнє функціонування.

Такі дії були зроблені в рамках викриття спецслужбою у співпраці з Міністерством інфраструктури масштабної злочинної схеми оформлення дозвільних документів моряків. За інформацією СБУ, орієнтовний розмір неправомірної вигоди, яку зловмисники отримували щороку, сягав понад 150 млн доларів.

У цій схемі об’єднали роботу мережі агентів-посередників, які за винагороду «допомагали» морякам проходити регулярне підтвердження своєї кваліфікації, і несанкціоноване втручання в державний реєстр.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-