Конституція Пилипа Орлика «пройшла» митницю, раритет прямує до Софії Київської

Конституція Пилипа Орлика «пройшла» митницю, раритет прямує до Софії Київської

Укрінформ
На Київській митниці завершили формальності з оформлення Конституції Пилипа Орлика та Гетьманської булави, раритети прямують до місця свого експонування у Софійському соборі у Києві.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державна митна служба України.

«Безумовно, ми заздалегідь знали про прибуття такого вантажу і, з огляду на історичну значущість пам’яток, зробили все можливе, щоб митне оформлення пройшло швидко та без зволікань», - заявив начальник Київської митниці Сергій Сілюк.

Відповідно до особливостей українського законодавства, під час митного оформлення такої категорії товарів передбачено проведення митного огляду з залученням фахівців відповідної галузі, які проводять ідентифікацію з метою підтвердження статусу пам’яток як культурної цінності.

"На час перебування в Україні Конституція Пилипа Орлика та Гетьманська булава знаходитимуться в режимі тимчасового ввезення. По завершенню заходів експонати підлягають поверненню власнику - Швеції, де вони зберігаються на постійній основі. Митне оформлення реліквій в зворотному напрямку також проводитиметься а Київській митниці", - повідомили у Держмитслужбі.

У рамках святкування 30-річчя Незалежності України оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика, яку ще називають однією з перших у Європі конституцій, та Гетьманська булава будуть експоновані до перегляду всім охочим у Софійському соборі в Києві.

Читайте також: В Україну доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика – депутатка

Як повідомляв Укрінформ, 2 серпня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, презентуючи концепцію святкування Дня Незалежності, поінформував, що у Національному заповіднику "Софія Київська" відкриється виставка "Раритети країни", де буде представлений оригінал Конституції Пилипа Орлика, а також його булава і два оригінали універсалів Івана Мазепи.

Конституція Пилипа Орлика була ухвалена на козацькій раді в місті Бендери у 1710 році. Тоді це була територія Османської імперії. Козаки та старшини опинилися там після невдалої для них Полтавської битви. Конституція має преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана.

Конституція була укладена у двох примірниках: староукраїнською та латинською мовами. Написана латиною зберігається в Національному архіві Швеції. Документ староукраїнською зберігається в Москві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-