В Україну доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика – депутатка

В Україну доставили оригінал Конституції Пилипа Орлика – депутатка

Укрінформ
В Україну вперше за 311 років доставлений оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила народний депутат від «Слуги народу», представник Верховної Ради у Конституційному Суді України Ольга Совгиря.

«Очікуємо на експонування до Дня Незалежності. Три її копії, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у парламенті та Офісі Президента. Третя копія буде передана в Конституційний Суд після його реформування», - написала Совгиря.

Читайте також: У кінотеатрах до Дня Незалежності покажуть фільм, «зібраний» із відеозаписів українських бійців

Як повідомляв Укрінформ, 2 серпня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, презентуючи концепцію святкування Дня Незалежності, поінформував, що у Національному заповіднику «Софія Київська» відкриється виставка «Раритети країни», де буде представлений оригінал Конституції Пилипа Орлика, а також його булава і два оригінали універсалів Івана Мазепи.

Конституція Пилипа Орлика була ухвалена на козацькій раді в місті Бендери у 1710 році. Тоді це була територія Османської імперії. Козаки та старшини опинилися там після невдалої для них Полтавської битви. Конституція має преамбулу, 16 статей та присягу гетьмана.

Конституція була укладена у двох примірниках: староукраїнською та латинською мовами. Написана латиною зберігається в Національному архіві Швеції. Документ староукраїнською зберігається в Москві.

Фото: cdiak.archives.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-