В Іспанії ліквідували масштабне підпільне виробництво сигарет, де експлуатували українців

В Іспанії ліквідували масштабне підпільне виробництво сигарет, де експлуатували українців

Фото, відео
Укрінформ
Українські прикордонники взяли участь в операції із ліквідації масштабного підпільного виробництва сигарет, яку проводили правоохоронці Іспанії та Португалії у співпраці з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству OLAF, Євроюстом, правоохоронцями Румунії та Словаччини.

Про це повідомили у Держприкордонслужбі, передає Укрінформ.

"Під час операції на Піренеях провели 125 обшуків, виявили нелегальне виробництво, де експлуатували українців, вилучили сировину та 11,5 млн євро", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, співробітники ДПСУ раніше виявили, що вихідці з пострадянського простору вербували на нелегальне виробництво в ЄС жителів Львівщини, які мають досвід роботи на тютюновій фабриці. Інформація від українських прикордонників допомогла викрити транскордонне злочинне угрупування.

У ході операції ALECRIN з 22 травня по 16 липня в Іспанії та Португалії затримали 29 осіб, серед яких громадяни Іспанії, Португалії, Болгарії, а також українець. Під час активних заходів вилучили сигарети, сировину та засоби для їх нелегального виробництва, а також 7 одиниць вогнепальної зброї та техніку.

Читайте також: Естонських роботодавців хочуть жорсткіше карати за експлуатацію українців

Безпосередньо в Іспанії провели 28 обшуків та 27 арештів, вилучили 15 млн сигарет та 50,5 тонни тютюну. У Муніципалітеті Мансанарес виявили підпільну лінію з виробництва сигарет, на якій нелегально експлуатували 12 громадян України. Ще одна лінія була виявлена на етапі монтування.

В Іспанії ліквідували масштабне підпільне виробництво сигарет, на якому експлуатували українців / Фото: ДПСУ

У Португалії проведено 97 обшуків та 2 арешти, вилучено 2 млн сигарет та 6 центнерів сировини.

В ДПСУ нагадали, що за сприяння оперативних співробітників Держприкордонслужби колеги з ЄС вже неодноразово виявляли злочинну діяльність, орієнтовану на виробництво сигарет. Так, у 2017 році в іспанській провінції Гранада виявили нелегальну фабрику з виробництва тютюнових виробів, спроможністю виробництва 2 млн. сигарет на добу. А в 2020-му в Іспанії та Нідерландах викрили 4 підпільних тютюнових цехи, на яких незаконно експлуатували 28 громадян України. Тоді було затримано 49 осіб, вилучено 33,6 млн цигарок, 60 400 кг тютюну та виробниче обладнання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-