Перший іспит: чиновники та претенденти на громадянство складають українську мову

Перший іспит: чиновники та претенденти на громадянство складають українську мову

Укрінформ
В Україні вперше чиновники та претенденти на громадянство складають іспит із державної мови.

Іспит, реєстрація на який стартувала 16 липня, почався о 9:30, повідомляє Укрінформ.

Далі впродовж перших двох тижнів щодня у будні відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

Читайте також: Кремінь нагадав, які норми мовного закону запрацюють із 16 липня

Для перевірки робіт і встановлення рівня володіння державною мовою апарат Національної комісії України зі стандартів державної мови і сама Комісія мають 15 календарних днів.

Читайте також: Кремінь пояснив Разумкову, чим небезпечні «мовні» поправки

Станом на сьогодні іспитові майданчики облаштовані у Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Читайте також: У кожному міністерстві має бути відповідальний за мовні питання - Кремінь

Як повідомляв Укрінформ, з 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати його можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитів є Національна комісія зі стандартів державної мови, що визначено Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Іспитова робота складатиметься з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-