Претендентів дуже багато: на мовний іспит записалися в перший день понад 300 осіб

Претендентів дуже багато: на мовний іспит записалися в перший день понад 300 осіб

Укрінформ
На іспит на рівень володіння державною мовою вже зайнято 348 місць з 446 можливих.

Про це повідомила член Національної комісії зі стандартів державної мови, кандидат філологічних наук Ольга Шевчук-Клюжева на брифінгу щодо початку реєстрації на іспит в Укрінформі.

"Сьогодні багато до нас зверталося громадян, і очевидно негромадян України, оскільки система досить швидко була заповнена заявками... З моменту реєстрації в 00:01 годину і до 9 ранку ми мали такі цифри. У системі іспитування з 446 можливих місць по всій території України було зайнято зареєстрованими претендентами 227, перед брифінгом ми теж робили вибірку цих даних - 348. Основна проблема на сьогодні полягає саме в тому, що є певна невідповідність доступності місць і кількості охочих претендентів саме у великих містах України. Але найближчим часом ми цю ситуацію збалансуємо, адже маємо поетапний план відкриття на наступні дати. Це зумовлено певними технічними причинами", - сказала Шевчук-Клюжева.

Читайте також: Для складання іспиту чиновнику треба вміти говорити українською - Нацкомісія

Вона зазначила, що таке поетапне відкриття відбуватиметься лише тоді, коли Нацкомісія поінформує громадян через свій сайт, що в певний час буде відкрито можливість зареєструватися на додаткові дати.

Член Національної комісії зі стандартів державної мови, кандидат філологічних наук Ілля Данилюк зауважив, що комп'ютерна система має свою межу і певний рівень своїх можливостей. За його словами, впродовж тестування, яке відбувалося минулого місяця, було встановлено, що максимально граничне навантаження на комп'ютерну систему іспитування може становити до 1000 осіб щоденно.

"Відповідно до цієї кількості розраховані і локації, якими ми оперуватимемо впродовж цього і наступного тижня, і відповідно таку ж кількість сертифікатів для претендентів ми зможемо прогнозовано видати", - сказав Данилюк.

Він зазначив, що кількість іспитових аудиторій поступово додається, і це пов'язано з тим, що нещодавно було ухвалено відповідний документ, яким можна уповноважувати відповідні установи, зокрема університети, для проведення іспитів.

"Місця, де відбуватиметься іспит, також мають відповідати належним технічним вимогам. Це апаратні вимоги до комп'ютерів, у яких має бути принаймні відеокамера для відеозв'язку між претендентом і екзаменатором для виконання завдань з "Говоріння". А також гарнітура для прослуховування завдань, пов'язаних з письмом", - зазначив Данилюк.

Він додав, що у зв'язку з коронавірусною хворобою у всіх аудиторіях буде вжито протиепідемічних заходів. Зокрема, вимога, щоб усі претенденти були у масках.

Читайте також: У Нацкомісії з питань мови пояснили, хто може анулювати сертифікат на володіння українською

Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська наголосила, що розпочинається нова сторінка історії сучасної української мови, її державницького ідіому, чи ідіому стандарту державної мови.

"Усі, хто бажає, і всі, кому необхідно, можуть скласти іспит на рівень володіння державною мовою першого або другого ступеня, та отримати державний сертифікат на рівень володіння державною мовою. Цей сертифікат діє безтерміново, і його може отримати як звичайна людина, яка не йде на конкурс, так і людина, яка йде на конкурс, яка йде на призначення", - додала вона.

Зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за посиланням.

Іспити стартують з 19 липня 2021 року. У Києві щодня відбуватимуться 3 іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30. У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих. Усі локації будуть функціонувати із дотриманням санітарних норм та правил в умовах пандемії.

Станом на сьогодні, скласти іспит можна буде в Києві, Полтаві, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Кропивницькому, Миколаєві, Херсоні та Рубіжному. Комісія постійно оновлюватиме перелік іспитових майданчиків на сайті.

Як повідомляв Укрінформ, з 16 липня 2021 року для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Отримати його можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальною за процес іспитів є Національна комісія зі стандартів державної мови, що визначено Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Іспитова робота складатиметься з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-