Рада ухвалила закон про доступ адвоката до підсудного з пропозиціями Зеленського

Рада ухвалила закон про доступ адвоката до підсудного з пропозиціями Зеленського

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила доопрацьований закон №2063 про необмежений доступ адвоката до підсудного з пропозиціями Президента Володимира Зеленського.

Відповідне рішення підтримали 338 народних депутатів.

Так, законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення затриманому, підозрюваному, обвинуваченому, засудженому права на отримання правової допомоги" передбачається, що адвокат має доступ до підозрюваного, обвинуваченого чи засудженого в робочі, вихідні, святкові та неробочі дні. Водночас підзахисний має право спілкуватися із адвокатом з 8.00 до 20.00 без обмежень у часі. Відповідна норма поширюється також на засуджених, які перебувають у медичних закладах, розміщених у карцерах.

Читайте також: Амністія до 30-річчя Незалежності: кого можуть звільнити, якщо Рада ухвалить закон

Адвоката мають допускати до підзахисного на будь-якій стадії розгляду кримінальної справи, а також виконання покарання.

Зазначається, що зустрічі засудженого та адвоката конфіденційні. При цьому відеофіксація зустрічі може здійснюватися, а аудіофіксація забороняється. Зазначається, що учасники такої зустрічі мають бути поінформовані щодо місця розташування камери.

Як повідомлялося, Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення затриманому, підозрюваному, обвинуваченому, засудженому права на отримання правової допомоги" (№2063) був ухвалений Верховною Радою 19 лютого.

Читайте також: Рада ухвалила закон про доступ адвоката до підозрюваного

Документ передбачає, що адвокат має бути невідкладно допущений до особи, яка має право на захист, у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні з 7-ї години до 20-ї години без спеціального дозволу на її вимогу.

19 березня 2021 року Президент Володимир Зеленський повернув документ до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.

Так, у пропозиціях Президента, зокрема, зазначається, що ухваленим законом не передбачено будь-якого механізму запобігання можливим зловживанням затриманими особами своїм правом на побачення, що може негативно вплинути на стан забезпечення правопорядку в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

Окрім цього, пропонованими законом змінами до частини третьої статті 12 Кримінального процесуального кодексу України передбачено надання особі, взятій під варту, права на зустріч у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні в будь-який час, тоді як змінами до частини шостої статті 12 Закону "Про попереднє ув'язнення" передбачається надання побачень у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні з 7 години до 20 години. Зазначається, що це призведе до конкуренції відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України та Закону "Про попереднє ув'язнення", що може спричинити різне застосування їх на практиці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-