В Україні кожному новонародженому робитимуть скринінг на генетичні хвороби - МОЗ

В Україні кожному новонародженому робитимуть скринінг на генетичні хвороби - МОЗ

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я запровадить неонатальний скринінг на виявлення генетичних захворювань. 

Як передає Укрінформ, про це на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Здорова Україна” сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Ми запроваджуємо певні скринінгові речі, розпочинаємо з неонатального скринінгу. Тобто кожен новонароджений сьогодні піддаватиметься скринінгу на генетичні захворювання. Ми розширяємо перелік цих захворювань з 4, які у нас були, до 21. Ми рухатимемося до того, щоб виявляти вчасно генетичні захворювання, орфанні захворювання, формуємо реєстр цих захворювань і зробимо все можливе, щоб держава забезпечила медикаментозну корекцію цих захворювань на перших етапах життя”, - сказав Ляшко.

Читайте також: Рада виділила 300 мільйонів на діагностичні центри для новонароджених

Окрім цього, як він додав, буде запроважено сімейний скринінг, коли пари, плануючи народження дитини, можуть пройти певні дослідження і оцінити ризики виникнення генетично зумовлених захворювань .

Міністр наголосив, що в стратегії розвитку людського капіталу, яка була затверджена указом Президента в червні цього року, окремий розділ присвячений здоровому дитинству. Так, увага буде приділятися малюковій смертності, якості медичної допомоги з народження і ще в період вагітності матері.

Читайте також: В Україні розпочинають системну роботу для пацієнтів з орфанними захворюваннями

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму «Здорова Україна», метою якої є досягнення довшої тривалості життя українців. Однією зі складових програми є модель здорової школи, яка включає вісім компонентів задля зміцнення здоров’я та імунітету учнів: освітній простір; освіту в галузі здоров'я та безпеки; фізичну культуру та рухову активність; здорове харчування; медичну службу; психологічну службу; підготовку і здоров'я вчителів; залучення сім'ї та громади.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-