Е-лікарняні: Фонд соцстрахування розповів про оновлення та правила

Е-лікарняні: Фонд соцстрахування розповів про оновлення та правила

Укрінформ
В електронному лікарняному оновилися причини непрацездатності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Фонду соціального страхування України.

«Матеріальне забезпечення застрахованим особам по е-лікарняних необхідно оформлювати за формою заяви-розрахунку, врахувавши, що у е-лікарняного відсутня серія, але йому присвоюється унікальний номер, та в е-лікарняному оновились причини непрацездатності. У заявах-розрахунках по листках непрацездатності на паперових бланках коди причин непрацездатності залишаються без змін», - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Перехідна модель впровадження е-лікарняних працюватиме до 31 серпня – Ляшко

Причина непрацездатності - це відомості щодо страхового випадку, настання якого зумовило тимчасову непрацездатність, які містяться в записі про тимчасову непрацездатність. Зазначається, що визначення причини тимчасової непрацездатності відбувається в електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі категорії медичного висновку.

Причини непрацездатності бувають: «1 - тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»;

«2 - вагітність і пологи»;

«3 - необхідність догляду за хворою дитиною»;

«4 - необхідність догляду за хворим членом сім’ї»;

«5 - необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»;

«6 - карантин, встановлений відповідно до законодавства»;

«7 - протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»;

«8 - перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»;

«9 - тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта);

«10 - перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».

Читайте також: Розмір виплат за лікарняними зріс більш як на 15% - Фонд соцстрахування

У разі наявності у медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» після завершення розслідування може бути змінена Фондом соціального страхування України на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:

«11 - тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»

«12 - тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві».

Читайте також: Реформа лікарняних: не на користь ні працівнику, ні роботодавцю

У Фонді соцстрахування нагадали, що випадки тимчасової непрацездатності оформлені паперовим листком непрацездатності та е-лікарняним є різними страховими випадками, тому роботодавець має подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних.

Як повідомляв Укрінформ, 4 червня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження електронних лікарняних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-