Сьогодні святкують День вишиванки

Сьогодні святкують День вишиванки

Укрінформ
Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. 

Про це повідомляє Укрінформ.

День вишиванки не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Читайте також: Виставка «Вишивані цінності європейської України» відкрилася у Харкові

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Читайте також: Музей-заповідник у Кам’янці до Дня вишиванки анонсував безкоштовний вхід

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-