Україна щороку виділяє ₴3 мільярди на адресну допомогу переселенцям - правозахисниця

Україна щороку виділяє ₴3 мільярди на адресну допомогу переселенцям - правозахисниця

Укрінформ
Україна щороку в середньому виділяє 3 мільярди гривень на адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Як передає Укрінформ, про це повідомила юристка, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

Проте, як зазначила Луньова, якщо говорити про надання допомоги окремим сім’ям, то виплачені суми відносно невеликі.

"Підхід до виплати адресної допомоги повинен бути змінений. Зараз це досить невеликі суми, які виплачуються родині незалежно від потреб", - сказала юристка.

Читайте також: Україна й Азербайджан обміняються досвідом у вирішенні проблем переселенців

Вона наголосила, що суми адресної допомоги мають визначатися залежно від потреб переселенців.

"Розмір допомоги повинен визначатися із потреб внутрішньо переміщених осіб, і суми мають бути такими, що індексуються, зокрема, і для працездатного населення. Такими, які змінюються з часом. Тому що у нас є такий мікс: є суми, які фіксовані, - це для дітей та пенсіонерів; є суми, які залежать від прожиткового мінімуму - для людей з інвалідністю. Чи будуть ці підходи змінені, нам поки невідомо, але дуже цього чекаємо", - додала Луньова.

Читайте також: Українцям повернуть їхнє майно у Криму після деокупації — адвокат Полозов

Водночас вона звернула увагу, що після придбання власного житла адресна допомога від держави для переселенців в Україні припиняється.

"Якщо говоримо про адресну допомогу, яка виплачується внутрішньо переміщеним особам, то під час оформлення права власності на нерухомість на підконтрольній уряду України території, якщо це не лінія дотику, адресна допомога припиняється", - зазначила юристка.

Читайте також: Після деокупації Криму та Сходу російських «переселенців» видворять – Резніков

Як повідомлялося, внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні можуть претендувати на щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-