За ініціативи Олени Зеленської розробили план взаємодії міністерств проти домашнього насильства

За ініціативи Олени Зеленської розробили план взаємодії міністерств проти домашнього насильства

Укрінформ
За ініціативи першої леді Олени Зеленської розробили план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Офісу Президента, за результатами зустрічі у Кабміні, присвяченої підсумкам стратегічної сесії «Протидія – спільна дія», яку також ініціювала дружина Глави держави.

"Метою стратегічної сесії було об’єднання зусиль усіх відомств для протидії домашньому насильству.... Стратегічна сесія стала третім вагомим кроком, який допоміг розробити та затвердити спільний механізм міжсекторальної взаємодії", - йдеться у повідомленні.

Серед найближчих дій, які визначили для себе учасники стратегічної сесії: створення інформаційної бази регіональних спеціалізованих служб підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі; розширення мережі спеціалізованих служб підтримки; опрацювання питання законодавчого врегулювання затримання кривдника на строк понад три години, з урахуванням міжнародного досвіду; забезпечення проходження у 2021 році навчання фахівців, які працюють з потерпілими від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

«Раніше міністерства та відомства діяли в межах своїх механізмів реагування на звернення потерпілої людини. Проте спільного, скоординованого та прийнятого всіма органами злагодженого механізму протидії домашньому насильству до останнього часу не існувало», – пояснила дружина Президента України.

Читайте також: В Україні розширять мережу служб підтримки потерпілих від домашнього і гендерного насильства

За її словами, перші зрушення в цьому питанні сталися завдяки приєднанню України до «Партнерства Біарріц». Наступні – завдяки створенню Комісії з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Крім того, повідомляється, що на засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків «З питань запобігання та протидії домашньому насильству» учасники обговорили питання вдосконалення роботи урядової "гарячої" лінії 15-47, створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі й використання субвенції державного бюджету на розбудову притулків.

У стратегічній сесії взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства культури та інформаційної політики, Координаційного центру з надання правової допомоги, Офісу віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства фінансів, Міністерства у справах ветеранів, а також суддя Верховного Суду та урядова уповноважена з питань гендерної політики.

Читайте також: Цьогоріч до суду передали понад 650 справ про домашнє насильство – Венедіктова

Як повідомлялося, Україна отримала офіційний статус учасниці Міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей «Партнерство Біарріц» у вересні 2020 року. Приєднання України до Партнерства ініціювала перша леді України в грудні 2019 року.

Фото:  president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-