Тупицький знову не прийшов на суд - обрання запобіжного заходу перенесли

Тупицький знову не прийшов на суд - обрання запобіжного заходу перенесли

Укрінформ
Печерський районний суд міста Києва переніс засідання з обрання Олександру Тупицькому запобіжного заходу на 15 квітня.

Про це у коментарі журналістам повідомив прокурор Олексій Донський, передає кореспондент Укрінформу.

"Засідання було перенесено на 15 квітня на 10 годину", - сказав Донський.

За його словами, Тупицький у середу на судове засідання знову не з'явився.

"Ним були надані документи, датовані 2018 та 2019 роками, щодо хвороби його матері, і він посилався на те, що начебто у матері відбувся невідкладний стан, у зв'язку з чим він виїхав за місцем проживання матері. Ми у даному випадку виходимо з того, що аналогічні документи, ті самі довідки 2018-2019 років, підозрюваний надавав і раніше у обґрунтуванні начебто поважності причин неявки до органу досудового розслідування. Це було кілька місяців тому, коли йому мало бути повідомлено про підозру. Він нібито у зв'язку із погіршенням стану здоров'я матері тоді не з'явився, а у подальшому у всіх своїх скаргах і клопотаннях посилався на те, що у той день він знаходився на робочому місці у КСУ", - розповів прокурор.

За його словами, якби мав місце той невідкладний стан, на який він посилається, то у випадку такого невідкладного стану завжди викликається "швидка", а "швидка" завжди залишає карту виїзду вдома.

"Тобто, якби ці обставини мали місце, то сторона захисту могла б надати цю карту виїзду і цим підтвердити, що обставини, пов'язані зі станом здоров'я матері, дійсно відбулися. Цього не було, тобто, жодних документів, які б підтверджували ці обставини, не було. Але було надано розпорядження на бланку голови КСУ, датоване сьогоднішнім днем, що він нібито відбуває у відпустку", - поінформував Донський.

Щодо інформації, яку надав захист Тупицького на минулому засіданні, що він нібито не міг зайти в суд, бо там щось загрожувало його безпеці, прокурор поінформував, що сторона обвинувачення надала суду інформацію від Управління держохорони про те, що його взагалі не було під судом, і що його життю загрози не було.

"Заважаючи на всі ці обставини, ми ставили перед судом питання про застосування приводу. Але суд не прийняв рішення про привід, і засідання було перенесено", - сказав він.

Донський пояснив, що відповідно до норм КПК, клопотання про застосування запобіжного заходу не може бути розглянуто без підозрюваного.

На це засідання пустили лише представників 5 телеканалів, понад 10 представників різних ЗМІ не змогли потрапити у засідання.

Представники охорони у суді пояснили, що це відбулося у зв'язку з карантином.

Як повідомляв Укрінформ, Печерський районний суд Києва 2 квітня переніс засідання з розгляду клопотання щодо обрання Олександру Тупицькому запобіжного заходу на 7 квітня у зв'язку з тим, що він не з'явився на засідання.

Читайте також: Тупицький задекларував понад 3,7 мільйона зарплати й нерухомість у Криму

Наприкінці грудня 2020 року слідчі ДБР оголосили підозру Олександру Тупицькому у порушенні ч. 2 ст. 384, ст. 386 ККУ (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань). Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням обрати Тупицькому запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 45 тисяч гривень, а також – зобов’язати його не відвідувати будівлю Конституційного Суду, носити електронний браслет, не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає, здати на зберігання документи для виїзду за кордон, не утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, серед яких є працівники Секретаріату КС.

Президент Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ.

Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».

Представники держохорони 29 березня не пустили Тупицького і Касмініна у приміщення Конституційного Суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-