ЄСПЛ ухвалив рішення на користь головреда програми «Схеми»

ЄСПЛ ухвалив рішення на користь головреда програми «Схеми»

Укрінформ
Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі журналістки Радіо Свобода, головного редактора програми «Схеми: корупція в деталях» Наталії Седлецької проти України щодо порушення ст. 10 Європейської конвенції з прав людини у справі про захист журналістських джерел.

Відповідне рішення ЄСПЛ оприлюднив 1 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Справа стосується надання українським судом на запит слідчого органу дозволу на доступ до даних телефона заявниці, що, на її думку, могло загрожувати захисту журналістських джерел.

Зазначається, що виходячи із ст. 10 (свобода висловлювань) Європейської конвенції з прав людини, заявниця оскаржила необґрунтоване втручання та порушення права на захист журналістських джерел.

Читайте також: В Офісі Президента пояснили суть претензій Богдана до журналістів "Схем"

ЄСПЛ визнав порушення ст. 10 Конвенції та ухвалив сплатити заявниці компенсацію у 4500 євро за заподіяння немайнової шкоди та 2350 євро судових витрат.

Як повідомляло Радіо Свобода, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури дав дозвіл отримати від провайдера інформацію з телефона керівника програми журналістських розслідувань «Схеми» Седлецької. В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків та смс-повідомлень журналістки від липня 2016-го по листопад 2017 року та до даних про місце розташування її телефона впродовж цих 17 місяців.

Радіо Свобода висловило обурення ухвалою. Адвокат Анатолій Попов назвав цей захід надмірним і таким, що «порушує як у цілому права людини на повагу до приватного життя, так і тиск на роботу журналіста в рамках виконання його професійних обов’язків і незаконний доступ до джерел інформації журналіста».

Команда «Схем» розцінила отримання ГПУ цієї інформації як спробу тиску на редакцію.

Антикорупційна організація «Transparency International Україна» засудила ухвалу суду і висловила Седлецькій підтримку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-