Рада ухвалила закон про безперешкодне використання е-паспорта

Рада ухвалила закон про безперешкодне використання е-паспорта

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №4355 «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» щодо безперешкодного використання електронного паспорта.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосували 302 народних депутатів.

Законопроєктом закріплюється на рівні закону можливості використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання.

Читайте також: З грудня Е-паспорти можна буде пред'являти в банкахНБУ

«Прийняття законопроєкту забезпечить можливість безперешкодного використання громадянами України е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон», - йдеться у пояснювальній записці.

Наголошується, що наразі можливість використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання забезпечується в межах реалізації експериментального проєкту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів від 15 квітня 2020 р.

За даними законодавців, кількість громадян України, які користуються е-паспортами через мобільний застосунок порталу Дія, становить близько 4 млн. осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-